5 درمان مفید برای سیاهی دور چشم

چگونه سیاهی دور چشم را با روش های خانگی از بین ببریم؟

اگر بر اثر دیر خوابیدن در شب یا سابقه خانوادگی دچار سیاهی دور چشم شده‌اید می‌توانید با استفاده از روش‌‎های بسیار ساده آن‌ها را از بین ببرید. برای شروع بهتر است که از 5 روش درمانی زیر استفاده کنید.

یک کرم را امتحان کنید

یک کرم را امتحان کنید

برخی از مواد تشکیل‌دهنده کرم‌ها می تواند کمک کند. کافئین رگهای خونی را سفت کرده و پف چشم را از بین می‌برد می‌کند. مواد تشکیل دهنده کرم‌ها مانند رتینول و ویتامین C و E می‌توانند سیاهی دور چشم را کمی روشن‌تر کند. اما این یک درمان کامل نیست. ربکا کازین مدیر پزشکی مرکز مغز و اعصاب جان هاپکینز، می‌گوید: “من فکر نمی‌کنم یک درمان کامل برای سیاهی دور چشم وجود داشته باشد که بتواند به طور کامل آن را از بین ببرد.

 

پوشاندن سیاهی دور چشم

شما می‌توانید سیاهی دور چشم‌تان را با محصولات آرایشی پنهان کنید. اولین قدم این است که کانسیلری را انتخاب کنید که رنگ آن با تناژ پوستی شما هماهنگ باشد. اگر پوست شما خشک باشد می‌توانید از یک کانسیلر سبک استفاده کنید اما اگر پوست شما چرب باشد حتما باشد از یک کانسیلر ضد آب استفاده کنید. مراقب باشید که مقدار زیادی کانسیلر را به زیر چشم خود اعمال نکنید و برای این کار حتما از یک برس کوچک استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که پوشاندن سیاهی دور چشک کار بسیار سختی است زیرا پوست دور چشم از پوست صورت نازک‌تر است.

 

همچنین بخوانید: رفع تیرگی زیر چشم و رفع گودی زیر چشم

پف زیر چشم

یک فنجان چای با استفاده از چای کیسه‌ای آماده کرده و سپس باقیمانده چای کیسه‌ای را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس در جایی دراز کشیده و چای کیسه‌ای را به مدت چند دقیقه روی چشمان خود قرار دهید. چای به دلیل خواص ضد التهابی که دارد در مبارزه با پف و سیاهی دور چشم بسیار موثر است.

موارد آلرژی زا

موارد آلرژی زا

اگر چشم‌های خود را دائما به دلیل خارش چشم و یا موارد حساسیت را مالش می‌دهید این کار می تواند باعث سیاهی دور چشم شود. آن‌ها گاهی اوقات به نام “زنگ‌های آلرژیک” نامیده می‌شود. از داروساز خود در مورد دارویی برای کاهش علائم خود سؤال کنید. گاهی اوقات آنتی هیستامین‌ها یا قطره چشم می‌تواند کمک کند.

 

استفاده از عینک آفتابی و پوشاننده های چشم

استفاده از عینک‌های آفتابی که نور UV را فیلتر می‌کنند به سیاهی دور چشم کمک کرده و هم‌چنین استفاده از عینک‌های آفتابی کمک می‌کند، از آسیب‌های خورشید که می‌تواند باعث تیرگی چشم شود در امان بمانید

عینک آفتابی از پوست دور چشم شما در برابر چین و چروک نیز به خوبی محافظت کرده و از خطوط پنجه کلاغی جلوگیری می‌کند. اگر می‌خواهید به سیاهی دور چشم خود کمک بیشتری کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید. شما باید با دقت مورد ارزیابی قرار گیرد تا تعیین کنند که سیاهی دور چشم به چه علتی است تا بتوانند بهترین برنامه درمانی را ایجاد کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید