درمان سریع گودی و سیاهی زیر چشم

تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید رفع تیرگی و گودی زیر چشم را برطرف کنید. در این مقاله به بررسی این مورد می‌پردازیم و یکی از علت‌های اصلی بروز مشکلات روانی که در تعداد زیادی از زنان وجود دارد، سیاهی زیر چشم می‌باشد.

افرادی که مشکل تیرگی دورچشم دارند، معمولا چهره آنها همیشه خسته و سن آنها چندین سال بیشتر از مقدار واقعیش به نظر می‌رسد.

اين عامل بر ميزان اعتمادبه‌نفس اين افراد، به‌خصوص در جامعه‌اي که مردم فقط بر اساس ظاهر يک شخص در مورد او قضاوت مي‌کنند، تأثير منفی دارد.

 

بروز سیاهی دور چشم به علت مویرگ‌ها و یا همان رگ‌های خون‌ریزی می‌باشد که به صورت شبکه‌ای در داخل پوست ظریف اطراف چشم جریان پیدا می‌کند، به وجود می‌‌آید اندازه مویرگ‌های اطراف چشم به قدری کوچک می باشد که گلبول های قرمز خون در برخی مواقع برای این که بتوانند از داخل مویرگ بگذرند، مجبورند به صف درآیند و یکی‌یکی عبور کنند در این حالت بخش عمده‌ای از گلبول‌های قرمز خون در آنجا سرگردان شده و به سمت پوست ناحيه اطراف، منحرف مي‌شوند باید دانست که این کار مشکل خاصی ایحاد نمی‌کند و این فرایند در حال رخ دادن است. چون همواره بدن انسان دارای سازوکارهایی است که مي‌تواند اين سلول‌‌های فرار کرده را جمع ‌و جور کند.

درواقع آنزيم‌هاي موجود در بدن شما، اجزاء گلبول های قرمز خون، ازجمله هموگلوبين آن ‌ها (مولکول‌هايي که باعث رنگ قرمز و متمايز اين سلول‌ها مي‌شود) را تجزيه مي‌کنند.

زمانی که تجزیه هموگلوبین رخ می دهد، اجزای باقیمانده از این فرآیند به رنگ سرمه ای تیره و شبیه به خون مردگی به وجود می آیند و سياهي دور چشم شما درواقع به خاطر نشت اين مواد از مويرگ‌ها به وجود مي‌آيد.

 

یکی از آزمایش‌هایی که می‌توان برای تشخیص علت سیاهی و تیرگی زیر چشم انجام داد این است که:

  • پوست اطراف چشم خودرا گرفته و به سمت بیرون بکشید و ببینید دراین شرایط رنگ تیره پوست محو می‌شود یاخیر.

البته دقت کنید که در برخی موارد ممکن است علت سیاهی دور چشم، کاهش حجم چربی‌ها، ماهیچه‌ها و تراکم استخوان در ناحیه زیر چشم به وجود می آید چرا که ممکن است این عوامل سبب برجسته و نمایان شدن استخوان حدقه چشم می‌شود و یک گودی در اطراف آن شکل بگیرد.

ناحیه اطراف چشمها؛پوست بسیارنازک و ظریفی دارد واز اولین جایگاه ها برای بروز علائم پیری و افزایش سن محسوب می‌شود.

 

ظهور علائم پیری در اطراف چشم می‌تواند در دهه 30 یا 40 از عمر یک فرد آغاز شود.

علت دیگری که می تواند در تیرگی و گودی زیر چشم موثر باشد، پوست نازک می باشد.

پوست اطراف چشم به شدت نازک است و این نازک بودن سبب می شود که ساختار استخوان و رگ‌های خونی ریزی که دقیقاً در زیر سطح پوست جریان دارند و باعث ایجاد حلقه‌های سیاه دور چشم می‌شوند به راحتی قابل مشاهده شوند سیاهی دور چشم می‌تواند رابطه مستقیمی با گودی زیر چشم داشته باشد و گود افتادن چشم‌ها به دلیل کاهش چربی‌های موجود در ناحیه زیر چشم به وجود می‌‌آید. در این شرایط به علت این که با کاهش چربی بافت‌های شما آسیب میبیند، اطراف چشم گود می‌یابد. زمانیکه پوست اطراف چشم؛ به سمت داخل گود بیافتد، رگ‌های خونی ریز در زیر پوست به سطح آن نزدیک‌تر می‌شود که باعث ایجاد سیاهی زیر چشم می‌شود. برای درمان و بهبود سیاهی دور چشم ابتدا علت آن را بیابید.

 

 از رایج ترین علت های ایجاد تیرگی زیر چشم می توان به این موارد اشاره کرد:

  • خستگی
  • آلرژی
  • ژنتیک
  • اختلالات رنگدانه‌ای
  • افزایش سن
  • از دست دادن کلاژن و چربی

درمان تیرگی و گودی زیر چشم

درمان‌های مختلفی برای رفع تیرگی و رفع گودی زیر چشم وجود دارد.

 از موثرترین و مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تزریق ژل (پرکننده)
  • پی آر پی
  • مزوتراپی

به این نکته نیز باید توجه داشت که: برخی بیماری‌های زمینه‌ای نیز میتوانند کبودی دورچشم را ایجاد کنند که؛ باید درمان این بیماری‌ها را نیز مورد توجه خاص قرارداد.

 

جهت مشاوره رایگان و تعیین وقت مرکز لیزر با شماره های زیر تماس بگیرید:

شعبه شماره: یوسف آباد

021-88064779

021-88557601-3

کلینیک اکسیر دارای پارکینگ اختصاصی رایگان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید