[wonderplugin_carousel id=”2″]

داروخانه

داروخانه

برای کسی که از مهم‌ترین نعمت خداوند، یعنی سلامتی برخوردار است، انتخاب یک داروخانه از میان چندین مورد کار دشواری نیست. نیاز این گروه از افراد به داروخانه به خرید داروهای معمولی برای بیماری‌های سبک و موقتی، ویتامین‌ها، محصولات بهداشتی مانند انواع شامپو، لوسیون و کرم‌های مختلف یا اقلام پزشکی مانند عصا، عینک، ماسک، شیلد و غیره محدود می‌شود.

بنابراین آن‌ها معمولاً نزدیک‌ترین داروخانه به محل کار یا منزل را برای مراجعه و تأمین نیازهای خود انتخاب می‌کنند.

اما افرادی که به دلیل ابتلا به بیمارهای خاص یا مزمن خود باید به طور مداوم از داروهای خاصی استفاده کنند، در انتخاب داروخانه با چالش‌های بیشتری مواجه هستند. این دسته از افراد باید داروخانه‌ مجهزی را انتخاب کنند که بتوانند تمام اقلام دارویی مورد نیاز خود را از آن تهیه کنند. همچنین داروخانه منتخب آن‌ها باید امکان تأمین داروهای خاص و کمیاب را داشته باشد. ضمن این‌که پزشک داروساز و متصدی شاغل در داروخانه باید به شیوه مصرف داروهای مخصوص به بیمارهای پیشرفته آگاهی کامل داشته باشند.

اکنون‌که در کلان شهری مانند تهران تعداد داروخانه‌های فعال روز به روز بیشتر می‌شوند، چطور می‌توان داروخانه‌ای یافت که تمام ویژگی‌های فوق را داشته باشد؟ چگونه باید از میان چندین و چند داروخانه‌ای که حوالی خانه یا محل کار است، یکی را برگزید و همیشه برای تهیه دارو یا اقلام مختلف بهداشتی و پزشکی به آن مراجعه کرد؟

داروخانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

داروخانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

داروخانه یکی از مراکز ارائه خدمات به افراد است. بنابراین شاخص‌هایی وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها کیفیت خدمات رسانی در این مراکز را سنجید، سپس از میان ده‌ها داروخانه‌ای که دسترسی به آن‌ها ساده است، بهترین را برگزید. برخی از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین کیفیت داروخانه به قرار زیر هستند:

  • داروخانه خوب داروخانه‌ای است که متصدی یا پزشک داروساز آن همیشه در دسترس باشند. یعنی به جز مواقعی که افراد حضوری به داروخانه مراجعه کرده و پزشک داروساز را ملاقات می‌کنند، بتوانند تلفنی هم در مورد شیوه مصرف داروها از او راهنمایی دریافت کنند.
  • پزشکان داروسازی که در داروخانه‌های خوب مشغول به کار هستند به موضوعاتی مانند تداخل دارویی یا امکان جایگزینی داروها با یکدیگر آگاهی کامل دارند.
  • برای همه مراجعه کنندگان به داروخانه صحبت کردن با پزشک داروساز و دریافت راهنمایی از او باید ساده و امکان پذیر باشد. برخی از افراد به دلیل شرمساری یا احساس خجالت از بیان مشکلشان به داروساز، آن را نادیده می‌گیرند و به تدریج دچار معضلات بزرگ‌تری می‌شوند. بنابراین داروساز باید به اندازه کافی برای هر فردی که نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد، وقت بگذارد.
  • مدت زمان انتظار برای تحویل دارو در داروخانه نباید طولانی باشد. داروخانه محل تردد بیماران یا کسانی است که به تازگی از مراکز درمانی بیرون آمده‌اند. بنابراین فرآیند دریافت نسخه و تحویل دارو نباید زیاد طول بکشد. چراکه امکان انتقال بیماری‌های واگیردار افراد به یکدیگر در زمان انتظار به شدت افزایش پیدا می‌کند.
  • در داروخانه محل تحویل دارو باید از بخش خرید اقلام پزشکی، محصولات آرایش و بهداشتی جدا بوده و هر بخش متصدی مخصوص به خود را داشته باشد. اغلب افرادی که برای خرید دارو به داروخانه مراجعه می‌کنند عجله دارند. این در حالی است که خریداران محصولات بهداشتی و آرایشی به وقت بیشتری برای انتخاب محصول مورد نظر خود نیاز دارند. بنابراین ارائه خدمات به این دو گروه نباید با وقفه و اختلال انجام شود.
  • برخی از داروخانه‌ها فقط در زمان‌های مشخصی داروهای موردنیاز خود را سفارش می‌دهند. بنابراین این امکان وجود دارد که برای مدت طولانی اقلام دارویی خاصی در این داروخانه ها موجود نباشد. اما داروخانه‌های مجهز همیشه مراقب تمام شدن داروهای خود هستند و بلافاصله پس از اتمام داروها، اقدام به سفارش دادن و تأمین آن‌ها می‌کنند.
  • قیمت داروهای خاص در داروخانه‌های معتبر مشخص، ثابت و کاملاً منصفانه است. این در حالی است که بعضی از داروخانه‌ها به بهانه کمیاب یا نایاب بودن برخی از اقلام دارویی، آن‌ها را با قیمت‌های نجومی می‌فروشند.
  • برخی از داروها یا واکسن‌ها را فقط می‌توان در داروخانه‌های معتبر پیدا کرد. به طور مثال واکسن آنفولانزا که یکی از واکسن‌های مهم و پرمصرف است، فقط در برخی از داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

داروخانه کلینیک اکسیر

همه شاخص‌های کیفی یک داروخانه خوب در داروخانه کلینیک اکسیر

داروخانه کلینیک اکسیر یکی از مجهزترین داروخانه‌ها در منطقه یوسف آباد تهران است. همه موارد فوق جزو ویژگی‌های داروخانه کلینیک اکسیر است. همچنین این داروخانه بیشترین امکان تأمین داروهای کمیاب، نایابت و خاص را دارد.

خرید داروهای معمولی، داروی بیماری‌های خاص، داروهای کمیاب و گران قیمت، واکسن آنفولانزا، کالاهای پزشکی درجه یک، محصولات بهداشتی با کیفیت و لوازم آرایشی با برترین برند‌ها در داروخانه کلینیک اکسیر امکان پذیر است.

تمام تلاش ما در داروخانه کلینیک اکسیر، آسایش خیال شما در دسترسی به انواع مختلف دارو و خرید کالاهای داروخانه‌ای با بهترین کیفیت است. این یعنی سلامتی شما خط قرمز ماست.

 به داروخانه اکسیر اعتماد کنید.

[home_news]

خدمات داروخانه