مزوتراپی

(Mesotherapy ) یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود.

این روش به دلیل پاسخ‌ دهی بسیار سریع ‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل دارو های خوراکی و کم ‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

مزوتراپی چیست؟

یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی ست و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد. مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی و کاهش ریزش و تقویت مو استفاده شود. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید.

مزوتراپی تکنیک استفاده داروست که برای درمان موضعی ابداع شده.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت:

کلمه لیفت صورت همیشه یادآور کشیدن پوست به روش جراحیست.

اما امروزه با پیشرفت های وسیع در زمینه زیبایی، روش های غیر تهاجمی و بدون عوارض چون مزوتراپی را به ارمغان آورده است. مزوتراپی تکنیک استفاده داروست که برای درمان موضعی ابداع شده و برای درمان بیماری های عمومی کاربرد چندانی ندارد. در این روش مقادیر اندکی از داروها، انواع ویتامین، مینرال ها و آمینو اسید ها به صورت تزریق های متعدد با سوزن های بسیار ظریف، در لایه های مختلف پوست تزریق شده تا مواد بهبود دهنده، آن منطقه تحت عمل را درمان کنند.

امروزه بیشترین کاربرد مزوتراپی در زمینه زیباییست.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

اما برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن و درمان چاقی موضعی، جوان سازی پوست و  کاهش ریزش مو و تقویت مو استفاده می شود.

با تزریق و انجام مزوتراپی، در مدت زمان کوتاه رطوبت و قوام پوست صورت افزایش یافته و چین و چروک های آن به صورت چشمگیری کاهش می یابد.

از این روش می توان برای درمان موارد زیر استفاده کرد:

  • شلی و افتادگی پوست
  • سلولیت
  • ریزش موی هورمونی و یا غیر هورمونی
  • لیفتینگ صورت
  • جوان سازی پوست صورت، نواحی گردن، دکولته و پشت دست ها
  • کاهش ریزش و تقویت مو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید