آنالیز بدن

تفسیر آنالیز بدن با دستگاه In body چگونه انجام می‌شود؟

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص تجزیه و تحلیل بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody ارائه دهیم. این دستگاه تحولی بزرگ در درمان چاقی و بیماری‌های مرتبط ایجاد نموده است. برای آشنایی با موضوع، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

علم پزشکی ثابت کرده است که تنها دانستن وزن یا شاخص‌هایی مثل شاخص توده بدنی (BMI) برای بررسی وضعیت بدن و تشخیص دقیق کافی نیست. ممکن است بارها شنیده باشید که افراد با استفاده از رژیم‌های غذایی، دچار عوارض متعددی می‌شوند یا نتیجه مطلوب و دلخواه آنان حاصل نمی‌شود. شاید تصور می‌کردید که رژیم این افراد توسط افراد غیر متخصص پیشنهاد شده است و به این دلیل است که نتیجه مطلوب را به دست نمی‌آوردند و یا به عوارض احتمالی مبتلا می‌شدند. جالب است بدانید که دلیل اصلی، تصمیم‌گیری بر اساس پارامترهایی همچون وزن، BMI، ظاهر بدن و غیره است به طوری که پزشک یا مشاور تغذیه بر اساس اطلاعات ناکافی تصمیم گیری می‌نماید.

 

اما اطلاعات لازم برای تشخیص و پیشنهادات مفید و راهگشا چیست؟

طبق آخرین مطالعات و دستاورد‌های تحقیقات پزشکی، لازم است تا در خصوص میزان عضله، چربی، آب و استخوان‌های بدن فرد موردنظر اطلاعاتی داشته باشید. این چهار پارامتر تحت عنوان بادی کامپوزیشن یا ترکیب بدن عنوان می‌شوند.

ترکیب بدن سالم

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody

به وسیله‌ی سنجش بادی کامپوزیشن، ترکیبات بدن نیز به سادگی و راحتی مانند بقیه‌ی شاخص‌ها قابل اندازه‌گیری است. البته لازم است برای این کار از دستگاه‌هایی استفاده نمایید. کار با دستگاه‌های سنجش بادی کامپوزیشن ساده است اما لازم است تا دقت نمایید تا از دستگاه‌هایی استفاده کنید که نتایج ارائه شده توسط آنان دقت و صحت کافی داشته باشد. سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody، از روش‌های معتبر در سطح جهان است. این برند یکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده انواع دستگاه‌های سنجش بادی کامپوزیشن در جهان است. مطالعات بالینی متعددی با استفاده از این دستگاه انجام شده است و بیش از 400 مقاله نیز از دستاورد‌های پژوهشی مبتنی بر این دستگاه به چاپ رسیده است.

محتوای گزارش سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody

دستگاه‌های InBody مدل‌های متفاوتی دارند. بر اساس نیاز و کاربرد موردنظر، ممکن است مدل‌های مختلفی مناسب باشند. گزارش سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody بر اساس مدل دستگاه می‌تواند شامل موارد متعددی باشد. در تمامی دستگاه‌ها گزارش برای بزرگسالان و کودکان به تفکیک ارائه می‌شود.

 

گزارش برای بزرگسالان شامل موارد متعدد از جمله موارد زیر است:

 • توده چربی
 • شاخص توده بدن BMI
 • چربی احشایی
 • میزان آب کل بدن
 • متابولیسم پایه (BMR)
 • نمره آمادگی جسمانی
 • کنترل وزن
 • درجه چاقی
 • آنالیز تفکیکی اندام‌های بدن
 • نسبت کمر به لگن (WHR)
 • گزارش انرژی مورد نیاز مصرفی
 • گزارش میزان کالری مصرفی در فعالیت‌های ورزشی مختلف
 • گزارش میزان افزایش و کاهش وزن به تفکیک عضله و چربی
 • پیشنهاد میزان کالری مصرفی در روز
 • از همه مهمتر، نحوه پراکندگی عضله و چربی در دست چپ، دست راست، پای چپ، پای راست، شکم
  ارائه گزارش مختلف برای بزرگسالان، کودکان

 

اندازه گیری کاهش چربی با بادی کامپوزیشن

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody و تحول در رژیم درمانی

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody کاربردهای بسیار متنوعی دارد. یکی از بزرگترین گروه از کاربرد‌های این دستگاه در رژیم درمانی و تغذیه است. در واقع می‌توان اذعان نمود، دستگاه‌های InBody رژیم درمانی را دچار یک تحول بزرگ نموده‌اند و رویای شخصی‌سازی رژیم‌های غذایی را به معنای واقعی تحقق بخشیده‌اند. مشاور تغذیه می‌تواند با بررسی دقیق شرایط بدن و ترکیب بدن شما، بهترین رژیم را به شما ارائه دهد. در این شرایط عوارض رژیم پیشنهادی به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد و در سریع ترین زمان ممکن نتیجه مطلوب شما حاصل می‌شود.

همچنین اگر تصمیم گرفته اید تا تحت درمان‌هایی همچون لیپوساکشن قرار بگیرید، سنجش بادی کامپوزیشن می‌تواند در انتخاب بهترین روش درمانی به پزشک معالج شما کمک کند. پس از این نوع درمان‌ها نیز شما به سنجش بادی کامپوزیشن برای حفظ نتیجه مطلوب حاصل شده نیاز دارید.

 

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody و انتخاب بهترین برنامه های ورزشی

از این دستگاه و نتایج  آن می‌توان در انتخاب برنامه‌های ورزشی مناسب استفاده نمود. سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody به مشاور تربیت بدنی شما کمک می‌کند تا برنامه ورزشی شخصی سازی شده‌ای را برای شما ترتیب دهد تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن حاصل شده و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری شود. فرقی ندارد که با هدف ارتقا سلامت، تناسب اندام تصمیم به ورزش گرفته‌اید یا به صورت حرفه‌ای ورزش را دنبال می‌کنید، در هر صورت این دستگاه می‌تواند در انتخاب بهترین برنامه ورزشی تحول آفرین باشد.

بادی کامپوزیشن برای بررسی رشد کودک

کاربرد بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در بررسی الگوی رشد کودکان

یکی دیگر از بزرگترین کاربردهای سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه های InBody در بررسی الگوی رشد کودکان است. امروزه بر کسی پوشیده نیست که اندازه‌گیری قد و وزن نمی‌تواند برای تجزیه و تحلیل روند رشد کودکان کافی باشد. تمامی دستگاه‌های InBody، گزارش برای بزرگسالان و کودکان را به تفکیک ارائه می‌نمایند.

گزارش برای کودکان شامل موارد متعدد از جمله موارد زیر است:

 • نمودار رشد (قدی و وزنی)، ارزیابی تعادل ترکیبات بدن و امتیاز رشد
 • آب کل بدن، پروتئین، مواد معدنی، توده چربی بدن، توده عضلات اسکلتی
 • شاخص توده بدن، درصد چربی بدن

کاربرد سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در پزشکی و درمان

گروه بزرگی از کاربردهای سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در پزشکی می‌باشد. سنجش بادی کامپوزیشن می‌تواند در کنترل روند درمان بیماری دیابت بسیار تاثیرگذار باشد. این تست که در کمتر از 60 ثانیه انجام می‌شود، نتایجی را ارائه می‌دهد که پزشک متخصص می‌تواند با بررسی آن از وخیم‌تر شدن شرایط بیمار دیابتی جلوگیری نماید. در درمان بسیاری از بیماری قلبی و عروقی نیز لازم است تا از میزان توده چربی و مایعات بدن اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین با بررسی نتایج بادی کامپوزیشن، پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که به چه میزان در معرض بیماری و حملات قلبی هستید.

در جراحی‌های ارتوپدی نیز، سنجش بادی کامپوزیشن می‌تواند در انتخاب بهترین درمان و مراقبت‌های بعد از جراحی برای حصول بهترین نتیجه تاثیرگذار باشد.

با دانستن ترکیب بدن، پزشک معالج می‌تواند داروهای مناسب مشکل شما را بهتر تجویز نماید. در برخی موارد داروها مناسب بدن‌هایی با عدم تعادل مایعات نیستند. همچنین تجویز مکمل‌های دارویی با دانستن ترکیب بدن با دقت بیشتری انجام می‌شود.

در درمان بسیاری از بیماری‌های دیگر و فرایندهای پزشکی از جمله دیالیز، شیمی درمانی و غیره نیز بررسی توده چربی و میزان مایعات بدن می‌تواند روند درمان را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. بدون شک پزشک معالج می‌تواند با اطلاعات دقیقی از بادی کامپوزیشن بهترین تصمیم را بگیرد.

 

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در حفظ سلامتی و پیشگیری

ترکیب مناسب بدن یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در حفظ سلامتی است. سنجش  بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody  که یک روش غیرتهاجمی است، می‌تواند نقش زیادی در حفظ سلامتی شما داشته و از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری نماید. در صورتی که ترکیب بدن خود را پایش نموده و تحت بررسی مستمر قرار دهید، می‌توانید از بسیاری از بیماری‌ها از جمله چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، گرفتگی عضلات و غیره جلوگیری نمایید. داشتن بدنی با ترکیب مناسب، می‌تواند علاوه بر تناسب اندام، در زیبایی پوست شما نیز بسیار تاثیرگذار باشد.

بادی کامپوزیشن و سلامت سالمندان

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody برای حفظ سلامت سالمندان

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در حفظ سلامت سالمندان می‌باشد. پیش‌بینی می‌شود در جامعه‌های رو به کهنسالی و سالمند از جمله ایران، این دستگاه بتواند در حفظ سلامت جامعه، نقش مهمی ایفا نماید. با دستگاه‌های سنجش بادی کامپوزیشن، می‌توانید به راحتی بخشی از بدن سالمند را که بیشتر در معرض آسیب است شناسایی نمایید. عضلات تضعیف شده با این دستگاه به راحتی شناسایی می‌شوند و پزشک معالج می‌تواند بهترین راهکار را برای جلوگیری از ایجاد مشکلات آتی پیشنهاد نماید.

 

جهت مشاوره رایگان با پزشکان مجرب مرکز تخصصی پوست و زیبایی اکسیر همین حالا با ما تماس بگیرید.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد، خیابان هجدهم ، پلاک ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید