علامت سکته قلبی در زنان

علائم سکته قلبی در زنان

زنان همیشه علائم سکته قلبی را همانند مردان تجربه نمی‌کنند، مثل درد خفیف، درد قفسه سینه که در بازو منتشر می‌شود. این علائم حمله قلبی، مطمئنا برای زنان اتفاق می‌افتد، اما بسیاری از علائم مبهم یا حتی خاموش که ممکن است از خطرناک باشند، وجود دارد.

هنگامی که سکته قلبی رخ می‌دهد، در زنان مانند مردان احساس نمی‌شود. در این نوشته می‌خواهیم به بررسی علامت سکته قلبی در زنان بپردازیم.

 

 

شش علامت شایع سکته قلبی در زنان

این شش علامت سکته قلبی در زنان رایج است:

 

درد قفسه سینه یا ناراحتی در قفسه سینه:

شایعترین علامت سکته قلبی است، اما برخی از زنان ممکن است آن را متفاوت از مردان تجربه کنند. ممکن است احساس فشار و یا پریشانی احساس شود، و درد می‌تواند در هر دو طرف سینه باشد، نه فقط در سمت چپ. ریتا ردبرگ، متخصص قلب و عروق، مدیر خدمات قلب و عروق زنان در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، می‌گوید: “معمولا در حین سکته قلبی درد واقعا ناراحت کننده است.

 

درد در بازو (ها)، پشت، گردن، یا فک:

 این نوع درد در زنان بیشتر از مردان است. این نوع درد ممکن است بیشتر بر روی قفسه سینه و دست چپ  متمرکز شود، و نه پشت و یا فک. درد می تواند به تدریج یا ناگهانی باشد، و ممکن است قبل از شدت، کاهش یابد. اگر خوابیدید، ممکن است از خواب بیدار شوید.

دل درد. گاهی اوقات افراد سکته قلبی را با یک معده درد  با سوزش سر دل یا زخم معده به اشتباه می‌گیرند. متخصص قلب و عروق، نیکا گلدبرگ، مددکار مرکز بهداشت زنان نیوانگلند در نیویورک می‌گوید: زنان احساس فشار شکمی را تجربه می‌کنند که مانند یک فیل نشسته روی شکم احساس می‌شود.

 

ضعف تنفس، حالت تهوع یا سرگیجه:

اگر در تنفس دچار مشکل شوید، ممکن است دچار سکته قلبی باشید، به ویژه اگر یک یا چند علامت دیگر نیز داشته باشید. گلدبرگ می‌گوید: “می توانید احساس کنید که یک ماراتن را اجرا کرده‌اید، در حالی که شما هیچ فعالیتی نداشته‌اید .”

عرق سرد از علائم سکته قلبی در زنان

تعریق:

عرق سرد در میان زنان مبتلا به حمله قلبی رایج است. آن را مانند عرق کردن ناشی از استرس و در حین تمرین یا صرف وقت در خارج از گرما احساس می‌کنید. Bairey Merz می‌گوید: “آن را مرتب چک کنید” اگر شما به طور معمول عرق نمی‌کنید حتما دلیل دیگری برای آن وجود دارد، دلایل دیگر می‌تواند گرما و یا گرگرفتگی باشد.

 

خستگی:

برخی از زنان که حملات قلبی دارند، بسیار خسته و مضطرب می‌شوند، حتی اگر آنها نشسته‌اند یا خیلی زیاد حرکت نکرده‌اند. گلدبرگ می‌گوید: “بیماران اغلب از خستگی در قفسه سینه شکایت دارند. “آنها می‌گویند که آنها نمی‌توانند فعالیت‌های ساده‌ای مانند راه رفتن و رفتن به حمام انجام دهند.”

از همه این علائم آگاه باشید. اگر ناراحتی قفسه سینه دارید، به خصوص اگر شما یا یکی از نزدیکانتان از این علائم رنج می‌برند، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

هنگام سکته قلبی برای رفتن به بیمارستان خودتان رانندگی نکنید

اقدامات ممنوعه در هنگام سکته قلبی در زنان

اگر احساس عارضه‌ای از حمله قلبی دارید:

در کمک کردن به دیگران تاخیر نکنید ریتا ردبرگ، مدیر خدمات زنان قلب و عروق برای بخش قلب و عروق UCSF در سانفرانسیسکو می‌گوید: “زنان معمولا قبل از رفتن به اتاق اورژانس بیشتر از مردان وقت تلف شده دارند.” حتی اگر فکر می‌‎کنید نشانه‌هایتان بد نیستند و یا اندکی نشانه‌ها را احساس می‌کنید، بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنید.

خودتان تا بیمارستان رانندگی نکنید. شما نیاز به آمبولانس دارید و اگر خودتان تا بیمارستان رانندگی کنید می‌توانید در جاده تصادف کرده و احتمالا به خود یا شخص دیگری آسیب برسانید. حتی اگر دوست یا نزدیکانتان بخواهند شما را به بیمارستان برسانند ممکن است به اندازه کافی سرعت نداشته باشند.

چیزی که احساس می کنید را رد نکنید. گلدبرگ می‌گوید: “اگر اشتباه می‌کنید، نگران نباشید که احساس احمقانه ای داشته باشید.” شما باید آن را به درستی بررسی کنید.

Bairey Merz می‌‎گوید: “مردم نمی‌خواهند ساعت‌ها را در یک اتاق اورژانس صرف کنند، اگر این یک سکته قلبی نیست.” “اما زنان در تصمیم گیری درباره آنچه که برای آنها معمول است و زمانی که به دنبال مراقبت‌های بهداشتی هستند، بسیار مصمم و خوب عمل می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید