کنترل دیابت نوع 2

آیا می توان دیابت نوع دو را کنترل کرد؟

در این مقاله می‌خواهیم پیرامون راه‌های کنترل دیابت نوع 2 صحبت کنیم. این بحث را با یک داستان شروع می‌کنیم. پس با ما همراه باشید. سال گذشته یک فیزیکدان، لورن کرم ریچوود، تشخیصی را که انتظار نداشت، دریافت کرد: دیابت نوع 2. او هیچ نشانه‌ای نداشت، بنابراین اخبار او به سرعت همه جا منتقل شد.

او می‌گوید: “من ویران شدم.” “مادربزرگم دیابت داشت، و من او را دیدم که به خاطر دیابت با چه مشکلات سلامتی دیگری مبارزه می‌کند. او می‌گوید: “توصیه‌های من به هر کسی که دیابت نوع 2 دارد این است که یک برنامه هدفمند داشته باشد، با تفکر مثبت باقی بماند و سلامتی خود را در اولویت قرار دهد. اگر قصد کنترل سطح قند خون خود را دارید و در مسیر بهبود سلامت قرار گرفته‌اید، در اینجا چند راه آمده است که چگونه می توانید آن را کنترل کنید.

 

یک تیم پشتیبانی ایجاد کنید

رئیس برنامه ملی آموزش دیابت می‌گوید: “یک روستا برای مدیریت دیابت نیاز است.”

 

همراه با پزشک یا پرستار شما می‌توانید از موارد زیر نیز بهره‌مند شوید:

 • مربیان دیابت
 • متخصصان دیابت و یا متخصصان تغذیه
 • داروسازان
 • متخصصان غدد درون ریز
 • پدیاسترها
 • دندانپزشکان
 • روانشناسان یا درمانگران

درگیر بیماری شوید

داشتن یک تیم مراقبت بهداشتی کلیدی است، اما شما مهمترین عضو آن هستید

نقش مهمی در مراقبت از خود داشته باشید. سوالات خود را بپرسید. بدانید که داروهای شما چگونه است و چگونه آن‌ها را به درستی مصرف کنید. تمرین هر گونه عادات سالم که دکتر شما توصیه می‌کند. و می‌دانید که سطح A1c شما چیست و چه معنی می‌دهد.

کنترل دیابت با کاهش وزن

از دست دادن وزن

Vivian Fonseca، MD، استاد پزشکی و داروشناسی دانشگاه دانشگاه Tulane می‌گوید: داشتن اضافه وزن یکی از عوامل اصلی اپیدمی دیابت است.

چربی می‌تواند به عضلات و ارگان‌های مهم مانند کبد و لوزالمعده شما چسبیده باشد، که می‌تواند منجر به عوارض جدی شود.

خبر خوب: قبل از دیدن نتایج مثبت، مجبور نیستید برای رسیدن به وزن هدف خاصی دست پیدا کنید.

Fonseca می‌گوید: “هر گونه کاهش وزن مفید است.” “این بدان معنا نیست که پس از چند اونس از دست دادن شما متوقف شود، اما تشویق می‌شود بدانید که حتی اگر شما کمی وزن را از دست بدهید، به بدن شما کمک می‌کند. این بسیاری از این تغییرات را شامل می‌شود

خلاص شدن از چربی‌های شکم و پهلو از اهمیت بیشتری برخوردار است.

او می‌گوید: “افرادی که دارای اندام سیب شکل هستند- معمولا مردان در 40 تا 50 سالگی خود- در معرض خطر بالاتر بیماری قلبی و عروقی هستند.”

اهداف خود را برای تغییر طولانی مدت حفظ کنید. Fonseca می‌گوید: “از دست دادن یک پوند در هفته، قابل انجام است.”

 

فعال باشید

برای از دست دادن وزن، باید سعی کنید سه بار در هفته برای 30-60 دقیقه در روز تمرین کنید. اما حرکت دادن بدن شما بیشتر از آن مفیدتر است.

 

تمرینات منظم می‌تواند به عوامل زیر منجر شود:

 • کاهش قند خون
 • تقویت سلامت قلب شما را افزایش دهد
 • فشار خون شما را پایین بیاورد
 • کمک به انسولین که در بدن شما بهتر کار کند.

اگر فعالیتی را که لذت می‌برید پیدا کنید، احتمال بیشتری برای مزایای سلامتی وجود دارد

Fonseca می‌گوید: “ورزش نباید اجباری باشد اگر می‌خواهید به شنا بروید، به شنا بروید. اگر می‌خواهید به رقص بروید، به رقص بروید این هم ورزش محسوب می‌شود. ” شما همچنین می‌توانید با همسر خود تماس بگیرید تا به شما کمک کند تا فعالیت خود را ادامه دهید. ویتنی بایچف، یک پرستادر سن 48 سالگی مبتلا به دیابت نوع 2 تشخیص داده شد. در حال حاضر 61 ساله، بیسفف می‌گوید بیماری او به میزان قابل توجهی با کمک شوهر و فرزندش تغییر کرده است.

او می‌گوید: “مدت کوتاهی پس از تشخیص من نبود که فرصتی برای برگزاری تعطیلات فعال پیدا کردیم و این شیوه زندگی ما فعالانه‌تر شده است.” “این یک نفع است ما به دلیل دیابت به بدن خود بیشتر توجه می‌کنیم. ما می‌توانیم از طریق این تغییرات توصیه شده در شیوه زندگی زندگی کنیم. “

 

تمرکز بر غذا

اگر تغییر رژیم غذایی به نظر دلهره آور است، به یاد داشته باشید: هدف شما این است که یک تعادل سالم قرار دهید، تا به موفقیت برسید.

سیمینیرو می‌گوید: “به طور کلی، شما باید از قند متمرکز جلوگیری کنید تمرکز بر داشتن فیبر زیاد از طریق غذاهای گیاهی مانند میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل امکان‌پذیر است. مصرف مقدار کربوهیدرات‌های خود را دنبال کنید و از نوشیدنی‌های شیرین استفاده نکنید.

همچنین از چربی‌های ترانس نیز اجتناب کنید. در عوض، پروتئین ذخیره شده  تا 25٪ از بشقاب شما را باید تشکیل دهد در هر وعده غذایی باید پروتئینی از منابع مانند ماهی، مرغ، لبنیات و یا سبزیجات باشد. میوه نیز مصرف کرده و اگر می‌خواهید شیرینی بخورید، دقت کنید، اما خودتان را محروم نکنید تا شما بیش دلزده نشوید. ” او می‌گوید: “اغلب مردم سعی می‌کنند به تنهایی رژیم بگیرند که کار بسیار سختی است.” “شما نمی‌توانید یک رژیم غذایی متفاوت از همسر و فرزندانتان داشته باشید. همه باید با هم همکاری کنند. “

سیمینیرو می‌گوید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

ارتباط استرس و دیابت

کاهش استرس شما

این باعث می‌شود عضلات خود را آماده برای مبارزه و یا فرار از خطر کنید. هنگامی که انسولین شما درست کار نمی‌کند، این روند خون شما را با گلوکز (قند) پر می‌کند.

Fonseca می‌گوید: “استرس فشار قند خون را افزایش می‌دهد، فشار خون شما را افزایش می‌دهد و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می دهد.”

در صورتی که سیگار می‌کشید وقت آن رسیده است که آن را ترک کنید. سیمینیرو می‌گوید: “همراه با اختلال در عملکرد با ریه‌ها، سیگار کشیدن باعث کاهش رگ‌های خونی شما می‌شود.” “بنابراین اگر شما سیگار می‌کشید، فشار خون بالا و سطوح چربی بالا دارید، و اگر دچار دیابت هستید، مانند بمب ساعتی در بدن شما است”.

 

در اینجا چند روش سالم برای مبارزه با استرس وجود دارد:

 • تمرینات تنفس عمیق کنید
 • عضلات خود را کشیده و سپس آنها را آزاد کنید.
 • بدوید یا پیاده‌روی کنید.
 • بدن خود را در کشش قرار دهید
 • یک سرگرمی جدید شروع کنید
 • افکار منفی را با مثبت جایگزین کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید