غذاها و تمرینات ورزشی سالم برای کاهش خطر سکته قلبی

بهترین ورزش برای بیماران قلبی

مطالعه این مقاله مطمئنا شما را به تناسب اندام علاقه‌مند خواهد کرد. یک تحقیق تمرین نوآورانه ای پیدا کرده است که می‌تواند به کاهش خطر سکته قلبی کمک کند. علاوه بر این، می‌‎تواند به بهبود تمرکز شما و بهبود عملکرد ورزشی شما کمک کند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد جلوگیری از سکته قلبی بدانید.

همانطور که در نتایج اولیه حاصل شده از یک کارآزمایی بالینی از آموزش نیروی انسداد عضلانی (IMST)، که در کنفرانس زیستشناسی تجربی ارائه شده است، تنها 5 دقیقه ورزش برای سلامت قلب شما مفید خواهد بود.

 

IMST

Daniel Craighead، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: “IMST اساسا تمرین قدرت برای عضلات است که سبب تنفس آن می‌شود. این تکنیک در دهه 1980 به عنوان وسیله‌ای برای از بین بردن بیماری‌ها در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی که با شیر مادر تغدیه نشده بودند مورد استفاده قرار گرفت. IMST مستلزم تنفس شدید از طریق دستگاه تنفسی و تمرین عضلانی التهابی است که مقاومت را فراهم می‌کند. این چیزی است که شما می‌توانید به سرعت در خانه یا دفتر خود انجام دهید بدون اینکه لباس خود را عوض کنید و تا کنون به نظر می‌رسد که برای فشار خون پایین و احتمالا تقویت عملکرد شناختی و جسمی بسیار مفید است.

پیش از این، بیماران مبتلا به بیماری‌های ریوی یک رژیم غذایی 30 دقیقه‌ای کم مقاومت داشتند تا ظرفیت ریه خود را افزایش دهند. با این حال، یک مطالعه در سال 2016 به منظور بررسی اینکه آیا 30 تن استنشاق در روز با مقاومت بیشتر می‌تواند به افراد مبتلا به آپنه خواب کمک کند منتشر شد، که تمایل به داشتن ماهیچه‌های ضعیف تنفسی داشتند، پژوهشگران شروع به تحقیق در مورد روش‌های دیگر کردند که ممکن است به این روش نیز کمک کند. 30 دقیقه تمرین هوازی روزانه ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. به همین حال، 65 درصد از بزرگسالان در اواسط زندگی فشار خون سیستولیک بالا دارند.

در نتایج اولیه، محققان شمار قابل توجهی از فشار خون و بهبود عملکرد شریانی بزرگ را در میان افرادی که IMST را انجام می‌دادند نسبت به کسانی که از نظر دستگاه تنفسی مشکل داشته و یا با این گونه تمرینات آشنایی نداشتند بدون تغییر اعلام کردند.

گروه IMST نیز بر روی برخی از آزمون‌های شناختی و حافظه بهتر عمل می‌کند. عملکرد ورزش آنها نیز افزایش یافته است، آنها همچنین قادر به ادامه حرکت تردمیل بودند. ضربان قلب و مصرف اکسیژن در طول ورزش کمتر بود. فشار خون بالا یک عامل خطر عمده برای بیماری‌های قلبی عروقی است، که یکی از علل مرگ در آمریکا است. داشتن یک گزینه دیگر برای جلوگیری از آن یک پیروزی واقعی خواهد بود.

مواد غذایی برای سلامت قلب و جلوگیری از سکته قلبی

مواد غذایی برای سلامت قلب و جلوگیری از سکته قلبی

رژیم غذایی شما در تعیین سلامت قلب شما نقش مهمی دارد. امروزه، سلامت قلب ضعیف، تنها برای سالمندان نگران کننده نیست. حتی در جوانان نیز شکایت از BP بالا و کلسترول بالا دیده می شود برای سلامت قلب خوب باید مراقب غذاهای چرب و غذاهای فوق‌العاده پردازش شده  باشید زیرا آنها به ذخایر چربی در عروق خونی کمک می‌کنند. اگر شما در معرض مشکلات فشار خون هستید، باید از غذای بیش از حد نمکی نیز اجتناب کنید.

در اینجا برخی از غذاهایی که می‌توانید به رژیم غذایی سالم خود اضافه کنید وجود دارد:

  • جو
  • آجیل
  • ماهی قزل‌آلا
  • ماست
  • توت‌ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید