رفع چین و چروک صورت

روش‌های رفع چین و چروک بخش‌های مختلف پوست صورت

در حالی که ممکن است رفع چین و چروک صورت به ویژه هنگامی که عمیق است غیر ممکن باشد اما با استفاده از حفظ شیوه زندگی سالم و استفاده از درمان‌های موثر چروک می توان تا حدود زیادی ظاهر چین و چروک‌‌ها را بهبود بخشید همچنین از این طریق می‌توانید ظاهر و شکل گیری چروک‌های عمیق صورت را کاهش دهید.

 

از نور خورشید تا حد امکان اجتناب کنید

ده‌ها مطالعه ثابت کرد که نور خورشید به میزان قابل توجهی باعث چین و چروک صورت می‌شود. یک مطالعه حتی متوجه شد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در تعیین چین و چروک مهمتر از وراثت است. اگر شما باید مدت زیادی در بیرون از خانه باشید، اطمینان حاصل کنید که از عینک آفتابی، کلاه و حداقل کرم ضد آفتاب SPF 30 استفاده کنید.

از خورشید بین 10 صبح تا 3 بعد از ظهر، زمانی که پرتوهای آن قوی‌تر می‌شوند، اجتناب کنید.

 

سیگار نکشید

اگر سیگار می‌کشید، دلیل دیگری برای ترک آن وجود دارد مطالعات بسیاری تایید کرده است که دود سیگار موجب پیری پوست می‌شود این امر عمدتا با انتشار آنزیمی است که کلاژن و الاستین را تجزیه می‌کند که برای حفظ جوانی پوست شما لازم است.

 

از الکل اجتناب کنید

مصرف الکل بیش از حد می‌تواند به رگ‌های خونی در پوست آسیب برساند. همچنین می‌تواند به کبد آسیب برساند که می‌تواند چین و چروک ایجاد کند.

آب کافی بخورید

هنگامی که شما کم آب هستید، چروک‌های شما می‌توانند عمیق‌تر ظاهر شوند. نوشیدن آب کافی سلامت پوست را حفظ خواهد کرد. اگر شما مطمئن نیستید که چقدر باید هر روزه آب بنوشید، وزن بدن خود را به پوند به نصف وزن تقسیم کنید: این مقدار آبی است که هر روز باید بخورید.

برای مثال زنانی با 150 پوند وزن باید روزانه 75 اونس آب بنوشند. اگر ورزش می‌کنید یا در آب و هوای داغ زندگی می‌کنید (به عنوان مثال اگر مقدار زیادی عرق می‌کنید)، باید میزان مصرف آب خود را افزایش دهید. یک راه قابل اعتماد برای دانستن آب کافی مشاهده ادرار است، اگر زرد روشن باشد یا دارای بوی قوی باشد، احتمالا آب کافی دریافت نمی‌کنید.

غذاهای سالم و ضد التهابی مصرف کنید

بعضی از پزشکان التهاب را به کیفیت پوست ضعیف (از جمله چین و چروک) و همچنین بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط می‌کنند. خوردن یک رژیم غذایی غنی از میوه‌ها و سبزیجات، آجیل خام، دانه‌های کامل و پروتئین‌های کم چربی بسیار مفید است.

از غذاهای حاوی مقدار زیادی قند به خصوص مواد غذایی پردازش شده اجتناب کنید.

 

آنتی اکسیدان‌ها را به اندازه کافی دریافت کنید

آنتی اکسیدان‌ها مانند ویتامین E، C، A و B برای پوست سالم ضروری هستند. برای اطمینان از کافی بودن این ویتامین‌ها، هر روز 5 تا 7 وعده میوه و سبزی تازه مصرف کنید.

اگر مطمئن نیستید که از چه میوه‌هایی شروع کنید پیشنهاد ما این‌ها است: گوجه فرنگی، مرکبات، سبزیجات برگ سبز و هویج علاوه بر خوردن غذاهای غنی از ویتامین C، استفاده از ویتامین C به عنوان یک عامل موضعی می‌تواند به کاهش چین و چروک پوست کمک کند. شکل قوی ویتامین C موضعی اسید اسکوربیک است از این عنصر به شکل انواع کرم‌های پوستی نیز می‌توانید بهره‌مند شوید.

 

به اندازه کافی ویتامین K دریافت کنید

بعضی از مطالعات ویتامین K را برای بهبود کشش پوست مرتبط می‌کند. ویتامین K را با سبزیجات برگ سبز مانند کلم، اسفناج و کلم بروکلی بارگذاری کنید.

تاثیر خواب کافی بر سلامت پوست

به اندازه کافی بخوابید

هنگامی که ما خواب کافی نداریم، بدن ما کورتیزول بیش از حد تولید می‌کند که سلول‌های پوست را تجزیه می‌کند. هنگامی که شما به اندازه کافی خواب دارید، بدن شما هورمون رشد انسانی بیشتری تولید می‌کند (HGH)، که به پوست شما کمک می‌کند که ضخیم‌تر و الاستیک‌تر باشد.

هر روز به طور میانگین بزرگسالان نیاز به 7 تا 9 ساعت خواب دارند. نوجوانان هر شب از 8.5 تا 9.5 ساعت خواب نیاز دارند. وقتی خوابیدید، در صورت امکان به پشت بخوابید. خواب به پشت شما می‌تواند به جلوگیری از چین و چروک روی گونه‌ها و چانه شما کمک کند.

 

استرس خود را کاهش دهید

کورتیزول، که سلول‌های پوست را تجزیه می‌کند و باعث تشکیل چین و چروک پوست می‌شود، هورمون اولیه استرس است. فراتر از آن، بیان فیزیکی استرس نیز می‌تواند به چین و چروک‌های عمیق صورت منجر شود مانند خطوط خفیف در اطراف لب‌ها و پیشانی، چروک بین ابروها. برای کاهش استرس می‌توانید یوگا را امتحان کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید