علائم بیماری های قلبی در طول ورزش

ورزش های مضر و مناسب بیماران قلبی

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی علائم بیماری قلبی در طول ورزش بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یک شیوه زندگی بی‌تحرک یکی از عوامل خطر اصلی بیماری قلبی است.

با توجه به فدراسیون جهانی قلب، عدم تحرک می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را به میزان 50 درصد افزایش دهد.

 

سایر عوامل علائم بیماری قلبی عبارتند از:

  • رژیم غذایی با چربی اشباع
  • دیابت نوع 2
  • فشار خون بالا
  • سیگار کشیدن
  • کلسترول بالا
  • چاقی
  • سابقه خانوادگی بیماری قلبی

 

کاهش این عوامل خطر می‌تواند شانس شما را برای سکته قلبی یا سکته مغزی و نیاز شما به روش‌های پزشکی مربوط به قلب، از جمله جراحی بای پس را، کاهش دهد.

فعالیت مفید راه عالی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی است. ورزش منظم، ایروبیک مانند پیاده‌روی برای بهبود سلامت قلب اثبات شده است. حتی با کاهش وزن و کاهش فشار خون برخی از عوامل خطر را برای بیماری‌های قلبی عروقی نیز معکوس می‌کند.

با این حال، ورزش ممکن است گاهی اوقات خطر ابتلا به سکته قلبی را افزایش دهد، به ویژه در افرادی که بیماری قلبی دارند.

درباره علائم مشکلات قلب در طول تمرین بیشتر بدانید و آنچه را که می توانید برای جلوگیری و درمان آنها انجام دهید.

 

چرا باید اقدامات احتیاطی انجام دهید

ورزش در کمک به جلوگیری از بیماری‌های قلبی حیاتی است.

 

به طور کلی برای اکثر مردم مفید است، اما شما باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید بخصوص اگر:

  • پزشک به شما گفته است که یک یا چند عامل خطر برای بیماری قلبی دارید.
  • شما اخیرا یک سکته قلبی یا دیگر مشکلات قلبی را تجربه کرده‌اید.
  • شما قبلا فعالیت نداشته‌اید.

 

افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی می‌توانند تقریبا همیشه با خیال راحت ورزش کنند اگر از قبل مورد ارزیابی قرار گیرند. با این حال، ورزش برای همه افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی مناسب نیست. اگر شما تازه تمرین را شروع کرده‌اید، کلید شروع به کاهش وزن برای جلوگیری از عوارض جانبی است. قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد تمرین خود را تحت نظارت پزشکی آغاز کنید.

علیرغم این اقدامات احتیاطی، ممکن است پیش بینی مشکلات بهداشتی که ممکن است در طول تمرین رخ دهد، دشوار باشد. برای ایمن بودن، خود را با علائمی آشنا کنید که عوارض مضر را نشان می‌دهند. آگاهی از برخی نشانه‌های هشدار دهنده‌ای از یک مشکل مرتبط با قلب، می‌تواند در نجات جان افراد بسیار موثر باشد.

ناراحتی در قفسه سینه از

علائم بیماری قلبی

حتی اگر قبلا یک سکته قلبیhttps://exircenterclinic.com/for-heart-attacks-men-and-women-have-different-risk-factors/ داشته باشید، یک سکته دیگر می‌تواند علائم کاملا متفاوت داشته باشد.

در صورت بروز هر یک از علائم زیر، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

ناراحتی قفسه سینه

بسیاری از افراد درد ناگهانی و شدید سینه را با حمله قلبی مرتبط می‌کنند. برخی از حملات قلبی ممکن است از این طریق شروع شوند. اما بسیاری از افراد احساس ناراحتی خفیف، فشار ناخوشایند، فشار دادن یا پر شدن در مرکز قفسه سینه را گزارش می دهند. درد می‌تواند ملایم باشد و ممکن است برود و بیاید، بنابراین می‌توان گفت که این فرضیه اشتباه است. اگر این علائم بیش از چند دقیقه طول بکشد، فورا به پزشک مراجعه کنید.

 

تنگی نفس

یک احساس تنفس غیر معمول با ناراحتی قفسه سینه در طول فعالیت اغلب نشانه ای برای حمله قلبی است. این علائم ممکن است قبل از ناراحتی  قفسه سینه رخ دهد یا حتی ممکن است بدون ناراحتی قفسه سینه ایجاد شود.

 

سرگیجه

در حالی که فعالیت بدنی ممکن است موجب خستگی شما شود هرگز نباید در حین ورزش دچار سرگیجه شوید. این علامت هشدار را جدی گرفته و بلافاصله ورزش را متوقف کنید.

 

اختلالات ریتم قلب

احساس ضربان قلب شما، سوزش و یا تپش قلب می تواند مشکل مربوط به قلب را نشان دهد. در صورت ریتم‌های قلب غیرعادی، در طول ورزش، به پزشک اظلاع دهید.

 

ناراحتی در دیگر مناطق بدن

مشکلات قلبی می‌تواند احساسات در مناطق دیگر بدن را در کنار درد قفسه سینه شما ایجاد کند. علائم شامل ناراحتی، درد یا فشار در بازوها، پشت، گردن، فک و یا معده می باشد. شما همچنین ممکن است احساس ناراحتی را از یک قسمت بدن خود به دیگری، از قبیل سینه به فک و یا گردن به شانه، بازو یا پشت، تجربه کنید.

 

عرق کردن غیرعادی

اگرچه عرق در ورزش، طبیعی است، تهوع و عرق سرد علائم هشدار دهنده یک مشکل احتمالی است. برخی از افرادی که در معرض حملات قلبی بوده اند این احساس را گزارش کرده اند.

 

آمادگی داشته باشید

آماده روبرو شدن برای پاسخگویی به سوالات زیر را داشته باشید اگر بعد از تجربه علائم ناراحت کننده در حین ورزش، شما را به اورژانس برسانند:

چه زمانی ناراحتی یا درد شما شروع شد؟

وقتی ناراحتی یا درد شروع شد چه کار کردید؟

درد در شدید ترین سطح خود بلافاصله  شروع شد یا به تدریج به اوج خود رسید؟

آیا علائم اضافی در ارتباط با ناراحتی، مانند حالت تهوع، عرق کردن، سرگیجه یا تپش قلب، متوجه شدید؟

در مقیاس 1 تا 10 با 10 که بدترین است، چه تعداد شما برای توصیف ناراحتی خود در این زمان استفاده می کنید؟

پاسخ دادن به این سوالات به تیم پزشکی شما کمک خواهد کرد تا بهترین مراقبت ممکن را فراهم کنند، که می تواند زندگی شما را نجات دهد.

 

چشم انداز

حدود 600 هزار آمریکایی هر ساله از بیماری قلب می‌میرند. ورزش یکی از راه‌های مبارزه با این آمار است، اما مهم است که این کار را با دقت انجام دهید. هنگامی که ورزش می‌کنید می‌توانید از مانیتور ضربان قلب استفاده کنید- هدف 60 تا 80 درصد حداکثر ضربان قلب است. اطمینان حاصل کنید که هر یک از علائم هشدار دهنده مشکلات قلبی را در طول تمرین گزارش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید