سکته قلبی در بارداری

علائم بیماری قلبی در بارداری

تعداد زنانی که در طی بارداری، زایمان یا در طی دو ماه بعد از تولد در معرض سکته قلبی هستند، بسیار بیشتر از گذشته شده است و به همین دلیل این روزها سکته قلبی در بارداری در حال افزایش می‌باشد یک مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک نشان می‌دهد خطر ابتلا به سکته قلبی در بارداری و اخیرا زنان باردار بین سال‌های 2002 تا 2014، 25 درصد افزایش داشته است.

محققان بیش از 49 میلیون تولد را در بیمارستان ثبت کرده‌اند. آنها دریافتند که 1160سکته قلبی هنگام زایمان اتفاق افتاده است، 922 زن به دلیل حملات قلبی قبل از تولد بستری شده‌اند و در طول دوره بهبودی دو ماهه بعد از تولد، 3390 حمله قلبی رخ داده است میزان سکته قلبی نیز از 7/1 درصد از هر 100 هزار بارداری در سال 2002 به 9.5 از هر 100 هزار بارداری در سال 2014 افزایش یافته است.

“حملات قلبی در یک یا هر 12000 بیمار بستری در طول یا بلافاصله بعد از بارداری اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، 1 نفر از هر 20 زن که در دوران بارداری در معرض حملات قلبی بودند، در طول بارداری خود فوت کردند. دکتر ناتانیل اسمیلویتز، متخصص قلب و استادیار مداوا در NYU Langone Health و نویسنده اصلی این مطالعه، به Healthline گفت. “با وجودی که حملات قلبی در زنان جوان بسیار نادر است، زمان در طی و بلافاصله پس از بارداری یک دوره خاص برای آسیب پذیری است که طی آن ممکن است بیماری قلبی بوجود آید.”

او افزود: “با توجه به پیشرفت‌های کلی در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی و عروقی طی دوره‌ای که مورد مطالعه ما بود، 25 درصد افزایش حملات قلبی در دوران بارداری، یک نتیجه شگفت انگیز بود.

 

بیماری قلبی علت اصلی مرگ در اکثر قومیت های ایالات متحده است

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیماری قلبی به عنوان عامل اصلی مرگ برای بومیان آمریکایی، بومیان آلاسکا، آسیایی‌ها و ساکنان جزیره اقیانوس آرام است. سالانه حدود 735 هزار آمریکایی حمله قلبی دارند. که از آن 525 هزار نفر اولین حملات و 210 هزار  نفر در کسانی که قبلا حمله قلبی داشتند رخ می‌دهد.

کلسترول بالا، فشار خون بالا و سیگار کشیدن عوامل خطر اصلی برای حمله قلبی است و 47 درصد از آمریکایی‌ها حداقل یک عامل خطر دارند.

چرا زنان باردار دارای دچار حملات قلبی می شوند

چرا زنان باردار دارای دچار حملات قلبی می‌شوند

محققان NYU می‌گویند افزایش میزان ابتلا به حمله قلبی در میان زنان باردار یا اخیرا حامله می‌تواند به دلیل این واقعیت باشد که بسیاری از زنان دیر تصمیم می‌گیرند که فرزندی داشته و سن آن‌ها بالا است

یک زن در بین 35 تا 39 ساله، در زمان بارداری بیش از یک زن در سن 20 سالگی، پنج بار بیشتر به بیماری قلبی مبتلا است. یک زن در اوایل 40 سالگی 10 برابر بیشتر از یک زن در 20 سالگی رایج است.

“بارداری و زایمان اولین آزمون واقعی استرس متابولیک است و می‌تواند بیماری قلبی عروقی را از بین ببرد. با خانم‌های مسن‌تر – به ویژه افرادی که دارای عوامل خطر هستند- این ممکن است فقط با مسائلی مانند فشار خون بالا یا قند بالا نباشد اما می‌تواند با یک حمله قلبی واقعی ظاهر شود. “دکتر سوزان استینباوم، مدیر پیشگیری قلب و عروق زنان، بهداشت و درمان سلامت در Mt. به Healthline گفت.

فاکتورهای شیوه زندگی همچنین ممکن است. به میزان بالاتری از چاقی و دیابت کمک کنند که عوامل خطر برای حملات قلبی شناخته شده است.

“بیماری قلبی 80 درصد قابل پیشگیری از طریق مداخله شیوه زندگی است. Steinbaum گفت: در دوران بارداری و زایمان، گرچه این خطر ممکن است برای بعضی از زنان افزایش یابد، دلایل این اتفاق برای همه یکسان است. “مدیریت عوامل خطر با حفظ یک شیوه زندگی سالم حیاتی است. رسیدن به هدف، می‌تواند بیشترین استراتژی برای نجات خود را نه تنها در دوران بارداری و زایمان بلکه در طول زندگی شما داشته باشد. “

 

حملات قلبی می‌تواند برای زنان باردار سالم نیز اتفاق بیافتد

محققان دریافتند که زنان دارای عوامل خطر در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی هستند. با این حال، ممکن است حملات قلبی در زنان سالم دیگر رخ دهد.

اسمیتویتز گفت: “از افرادی که در طی یا بلافاصله بعد از بارداری در این مطالعه مبتلا به حمله قلبی بودند، اکثر زنان فاکتورهای خطر بیماری قلبی را شناخته‌اند.”

گرچه حملات قلبی در زنان جوان به ندرت در نظر گرفته می‌شود. اما با وجود پیشرفت‌های پزشکی مانند داروهای کاهش دهنده خون و درمان هایی مانند استنت های تحت پوشش دارو، میزان مرگ و میر نسبتا زیاد است.

اسمیتویتز گفت: “در میان زنان که در طی یا بلافاصله پس از بارداری مبتلا به حمله قلبی بودند، میزان مرگ و میر در بیمارستان 4.5٪ بود، رقمی که به میزان قابل ملاحظه‌ای با توجه به این که جمعیت این زنان کم سن و سال است زیاد بود.”

در طول بارداری، میزان خون مادر، خروجی قلب و ضربان قلب افزایش می‌یابد. شریان‌ها برای جابجایی به جنین رو به رشد می‌شوند و نیاز به سالمتی دارند تا اجازه بیداری را به عنوان نیازهای بارداری به وجود آورد. عوامل خطر پایه می‌توانند توانایی شریان‌ها را از بین ببرند. این، همراه با افزایش ضربان قلب، خروجی قلب 40 تا 50 درصد بالاتر از حد نرمال است. و وزن اضافه شده از جنین می‌تواند در طول بارداری باعث ایجاد اضطراب در قلب شود.

توصیه های قبل از بارداری

توصیه برای پیش از بارداری

دکتر کاترین بیوانکو، مدیر برنامه بیماری‌های مادرزادی قلب در بیمارستان کودکان Lucile Packard، استنفورد می‌گوید مهم است که زنان قبل از بارداری از عوامل خطر آنها آگاه باشند.

توصیه می‌شود که هر زن بارداری خود را برنامه‌ریزی کند، حداقل شش ماه قبل از تخمک گذاری برای بارداری، ویتامین‌های پیش از قاعدگی و مکمل های اسید فولیک را مصرف کندایده اصلی این است که شناسایی هر عامل خطر در آینده حاملگی، مانند سندرم متابولیک، دیابت، HTN [فشار خون بالا]، چاقی، سوء تغذیه، مصرف دخانیات و یا مواد مخدر و داروهای بالقوه درمان ممکن است قبل از ماموریت شروع و یا اصلاح شود. “

با این حال، حتی اگر یک زن هیچ فاکتور خطری نداشته باشد، کارشناسان می‌گویند که او هنوز هم باید اقداماتی را برای اطمینان از اینکه قلب او در دوران بارداری و بعد از تولد سالم باقی می‌ماند، انجام دهد.

“همه زنان باید اقداماتی را برای نظارت بر قلب خود انجام دهند. پیشگیری برای همه زنان حیاتی است. آمارها نشان می‌دهند که بیش از 70 درصد بزرگسالان بالای 20 سال و بالاتر دارای اضافه وزن یا چاق هستند. Steinbaum گفت: با توجه به اینکه 1 در 3 زن که با برخی از انواع بیماری قلبی عروقی زندگی می‌کنند. و  تقریبا نیمی از مرگ و میرهای قلب و عروق را تشکیل می‌دهند، حیاتی است که زنان در ابتدا از سلامت قلب خود آگاه باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید