Protege

دستگاه Protege

ساخت کمپانی BTL کشور انگلستان و دارای تاییدیه FDA از امریکا

این دستگاه از طریق امواج RF کار می کند که از طریق این امواج باعث کلاژن سازی و جوان سازی پوست می شود.

امواج RF  در نواحی که با افزایش یا کاهش وزن دچار افتادگی و شلی شده اند، اثر کرده و باعث درمان شلی و سفتی پوست می شود و باعث استحکام و قوام پوست در نواحی تحت درمان می گردد و نیز در نواحی که دارای توده چربی می باشیم( مثل غبغب) باعث لیز چربی و در نتیجه کوچک شدن و فرم دهی می شود.

مکانیسم دستگاه RF:

مونوپلار به صورت غیر تهاجمی با نفوذ در ناحیه درم پوست موجب تحریک رشته کلاژن و در نتیجه لیفت و قوام پوست می گردد.

عملکرد دستگاه:

– لیفت و جوان سازی و کاهش خطوط صورت و گردن و دکلته

– فرم دهی به صورت

– اصلاح غبغب

تعداد جلسات درمانی:6 جلسه و با فواصل هفته ای یکبار انجام می گیرد .

این سیستم از سال 2014 به عنوان قوی ترین دستگاه لیفت غیر تهاجمی صورت در دنیا مشخص شده است .

لیفتینگ به روش RF

لیفتینگ به روش ( Radiofrequency )RF  :

اساس کار این دستگاه بر تولید حرارت در لایه‌های میانی و زیرین پوست توسط امواج رادیوفرکانسی است.

لایه‌ی “اپیدرم” (  Epidermis  ) قسمت بیرونی و لایه‌ی “درم” (Derm  ) قسمت داخلی پوست می‌باشد و اثر این روش بر لایه‌ی “درم” پوست و تمرکز انرژی در این لایه است که این امر موجب اثرگذاری بر روی سلول‌های کلاژن شده و باعث رشد و تکثیر آن‌ها می‌شود و به این ترتیب باعث جوان‌سازی پوست می‌گردد.

توضیح این نکته ضروری است که لیزر توان چنین کاری را ندارد زیرا لیزر نمی‌تواند بدون آسیب زدن به لایه‌ی بیرونی یعنی به “اپیدرم” در لایه‌ی “درم” که عمیق‌تر است تأثیر کند. اما امواج رادیوفرکانسی RF برخلاف لیزر قادر است بدون اثرگذاری سوء بر لایه‌ی بیرونی بر لایه‌ی عمقی اثر نماید.

اثر فوری RF  با ایجاد فیبرهای کلاژن و جمع شدن پوست قابل مشاهده است و اثر ترمیمی سلول‌های کلاژن پس از 2 ماه کاملاً پدیدار شده و تا 6 ماه تکمیل می‌شود.

انواع مختلف جدید RF  شامل تک قطبی (uni & monnopollar  ) و چند قطبی (bi&tripollar) و نیز الکترودهایی با سوزن‌های متعدد (fractional RF ) می‌باشد.

به عنوان مثال نوعی از دستگاه‌های RF دارای سوزنهای فوق‌العاده ظریفی به تعداد 49 عدد و بر روی یک کیت کوچک چند سانتی‌ متری مربعی شکل است که جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت با طلا پوشیده شده‌اند. قطر این سوزن‌ها 200 میکرون و عمق نفوذ آن‌ها از نیم تا 3میلی‌‌متر به حالت قابل کنترل می‌باشد. (برای هر بیمار باید از کیت سوزنی جداگانه استفاده شود).

فقط نوک این سوزن‌ها بدون عایق هستند و طول سوزن‌ها با عایق پوشیده شده‌اند، لذا در زمان آزاد شدن انرژی، اثر حرارتی لازمه فقط در عمق بافت صورت می‌گیرد و به نواحی دیگر پوست آسیب وارد نمی‌شود.

 

نتایج استفاده از لیفتینگ به روش RF

نتایج استفاده از لیفتینگ به روش RF:

  • سفت‌تر شدن پوست
  • شفاف شدن پوست
  • برطرف کردن اسکار(اثر) زخم و بریدگی
  • برطرف کردن اسکار( اثر) آکنه
  • بستن منافذ باز پوست
  • جوان‌سازی وکلاژن­‌سازی پوست

 

هم‌چنین از این وسیله برای رفع سلولیت و چربی‌های تجمع یافته نیز استفاده می‌گردد که مربوط به مبحث shaping body می‌باشد. از معایب این روش مضر بودن استفاده از آن برای خانم‌های باردار و شیرده و افرادی که در بدن خود قطعاتی مانند پلاتین یا ضربان‌ساز دارند است.

طول مدت درمان در هر جلسه حدود 15 دقیقه است.

معمولاً طی چند جلسه و طبق تشخیص متخصصِ مربوطه انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید