قاتل سلولیت چیست؟ رفع و درمان سلولیت با ورزش

نزدیک به هشتاد درصد از خانم‌‎ها در سراسر دنیا از تشکیل سلولیت در زیر پوست خود نارحت‌اند. سلولیت در اثر تجمع چربی که به سطح بالایی پوست فشار وارد می‌کند ایجاد شده و باعث تشکیل پوستی ناهموار می‌شود که اصطلاحا به آن پوست پرتقالی می‌گویند.

 

از مهم‌ترین عوامل ایجاد کننده سلولیت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • عدم تعادل هورمونی
  • ژنتیک
  • عدم تعادل تغذیه‌ای
  • ناکافی بودن درناژ سیستم لنفاوی و عروقی

 

رژیم غذایی به تنهایی برای درمان سلولیت کافی نیست.

چرا که عروق خونی در بافت سلولیت نارسا بوده، پس علیرغم داشتن رژیم سخت چیزی از بافت چربی کم نمی‌شود همچنین هیچکدام از روش‌های تهاجمی مانند لیپولیزر، لیپوساکشن موجب از بین رفتن سلولیت نمی‌شود بلکه بدلیل تخریب بافت‌های داخلی باعث ایجاد ناهمواری بیشتر در سطح پوست می‌گردد!

 

آیا از عملکرد و نتیجه دستگاه های Exilis و X-wave ساخت کمپانی BTL انگلستان اطلاع کافی دارید؟

دستگاه اكسيليس قويترين RF مونوپولار و اولترا سوند دنيا ساخت شركت BTL  انگلستان كه مود تاييد FDA امريكا قرار گرفته است. در اين روش بدون هرگونه ورود و تهاجم به بافت است و هيچ اثري بر روي پوست به جا نمی‌گذارد. اين روش برای كاهش سايز موضعي در نواحی بازوها، پشت، شكم، پهلوها، باسن، خارج و داخل رانها، رو و پشت رانها و همچنين ساق پا استفاده می‌گردد. برای کسانی كه BMI آنها زير ٣٠ می‌باشد يعنی اضافه وزن زيادی ندارند اثر موضعی بيشتری دارد. برای افرادی كه كه باعمل ليپوماتيك سطح پوستشان ناهموار و غير قرينه شده است كارايی خوبي دارد. دستگاه اکسیلیس علاوه بر لاغری موضعی، باعث سفت شدن و كاهش ترك و خطوط پوستی می‌شود. رژيم سبك و ورزش در مدت كار با دستگاه بسيار مناسب و موثر می‌باشد. پكيج درمانی شامل 4 جلسه با فواصل  10 روز الي 14 روز می‌باشد.

 

روشی ساده براى تشخيص سلوليت

سلوليت بيشتر در خانم‌ها ديده مى‌شود و با آن كه از چربى و بافت همبند تشكيل شده است ولى ارتباط مستقيمى با چاقى ندارد و ممكن است در خانم‌هاى با وزن طبيعى و حتى لاغر هم ديده شود سلوليت زمينه ژنتيكى دارد و در بعضى خانواده‌ها شايع‌تر است سلوليت از نظر شدت چهار درجه دارد سلوليت درجه ٣ و ٤ با نگاه كردن به سطح پوست به سادگى قابل تشخيص است، ظاهر پوست ناحيه مبتلا به سلوليت صاف و يكدست نيست بلكه حالت پوست پرتقالى و فرورفتگى دارد. در موارد پيشرفته، اندام مبتلا حالت پفكى و بدشكل پيدا مى‌كند و گاهى دردناك هم مى شود.

اما سلوليت در مراحل اوليه (سلوليت درجه ١ و ٢) ممكن است به سادگى قابل تشخيص نباشد و همين موضوع باعث تأخير در شروع درمان و پيشرفت بيمارى شود. براى اينكه بدانيد سلوليت داريد يا نه؛ مانند تصوير پایین پوستتان را با دو دست جمع كنيد، اگر مانند تصوير متوجه فرورفتگى و ناصافى در پوست خود شديد، در آن ناحيه سلوليت وجود دارد. درمان سلوليت بهتر است هرچه زودتر شروع شود.

 

بهترين روش درمان سلوليت:

آكوستيك ويوتراپى (AWT)  است كه با امواج صوتى بافت سخت و متراكم سلوليت را خرد مى‌كند و با تحريك كلاژن‌سازى باعث بازگشت استحكام و زيبايى پوست ناحيه مبتلا مى‌شود. یکی از متدهای درمان سلولیت، استفاده از روش مزوتراپی است. درحال حاضر، دستگاه X-Wave  ساخت كمپانى BTL انگلستان، بهترين نتايج را در درمان سلوليت نشان داده است. درمواردی كه علاوه بر سلوليت، چاقى موضعى هم وجود دارد، درمان تركيبى Exilis + X-Wave توصيه مى‌‎شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید