میکرونیدلینگ میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی است که برای درمان مشکلات پوستی از طریق تحریک کلاژن سازی استفاده می شود. این درمان ممکن است به کسانی که به دنبال کاهش ظاهر زخم های آکنه و ترک های پوستی هستند کمک کند.
همچنین برای برخی از درمان های ضد پیری مانند جراحی پلک و لکه های پوستی ناشی از آفتاب استفاده می شود. میکرونیدلینگ، به رغم نقش کلاژن در رشد مو برای ریزش مو مؤثر نیست. اگر در سلامت هستید و مشکلات پوستی دارید که به درمان های خانگی یا لایه برداری پاسخگو نبوده است، یک گرینه مناسب برای این روش هستید.
قدم نهایی برای میکرونیدلینگ این است که با متخصص پوست تماس بگیرید تا ببینید آیا این گزینه برای پوست شما مناسب است یا خیر.

میکرونیدلینگ چگونه عمل می کند؟

میکرونیدلینگ با تشویق پوست به تولید کلاژن بیشتر عمل می کند. آسیب خفیف ناشی از این روش باعث می شود پوست خود را ترمیم کرده و یک بافت جدید غنی از اکسیژن تشکیل دهد.
این بافت جدید، به نوبه خود، در تناژ و بافت غنی تر است. برای پوست کلاژن را از طریق سن یا آسیب می بیند این طبیعی است که با افزایش سن یا آسیب به پوست تولید کلاژن کمتر شود. با تشویق پوست به ایجاد بافت جدید، ممکن است کلاژن بیشتری برای کمک به ایجاد شکل بهتر پوست صورت گیرد.

روش کار میکرونیدلینگ

روش کار میکرونیدلینگ

در طی این روش، پزشک یک ابزار قلم مانند را زیر پوست قرار می دهد. پره های این ابزار بسیار کوچک بوده و احتمالا اصلا متوجه آن نخواهید شد. دکتر شما این ابزار را به طور مساوی بر روی پوست شما حرکت می دهد تا تحریک کلاژن صورت گیرد.

قبل از شروع به کار، دکتر از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می کند. این یک ساعت قبل از درمان شما انجام می شود. روند واقعی میکرونیدلینگ حدود 30 دقیقه طول می کشد.

مناطق تحت درمان میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ اغلب روی صورت شما و در مناطق زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
جای جوش
لکه های ناشی از بالا رفتن سن (همچنین “نقاط خورشید” نامیده می شود)
خطوط و چین و چروک
منافذ بزرگ
انواع زخم ها
کاهش کشش پوست
تناژ پوست نامناسب
علاوه بر نگرانی های صورت، میکرونیدلینگ گاهی اوقات برای درمان ترک های پوستی در مناطق دیگر بدن استفاده می شود. یک مطالعه نشان داد که میکرونیدلینگ در ترک های پوستی ران و شکم در هنگام ترکیب با فیلر ها مؤثر است.
با این روش می توان زخم بر روی قسمت های دیگر بدن را نیز درمان کرد. با این حال، میکرونیدلینگ عمدتا در صورت استفاده می شود.

چه چیز بعد از میکرونیدلینگ انتظار می رود؟

میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست، بنابراین زمان بهبودی حداقل است.
در چند روز اول بعد از عمل، ممکن است پوست تحریک و قرمز شود. این پاسخ طبیعی به آسیب های جزئی کوچک توسط سوزن در پوست شما است.
اگر شما راحت هستید، می توانید بعد از انجام این کار به کار یا مدرسه برگردید. برخی از افراد در طی چند روز اول به آرامی ماساژ صورت داده می شوند که قرمزی را از بین می برد.
پوست شما نیز حساسیت بیشتری نسبت به خورشید دارد، بنابراین کرم ضد آفتاب ضروری است.
پس از میکرونیدلینگ، پوست شما به سرعت نسبت به جوان سازی بافت جدید عمل می کند و شما باید نتایج را ظرف چند هفته ببینید.
برای حفظ نتایج درمان، شما نیاز به جلسات متعدد و سایر درمان های تکمیلی نیاز دارید. دکتر به شما بهترین برنامه درمانی را بر اساس اهداف فردی توصیه خواهد کرد.

میکرونیدلینگ در مقابل درمارولر های خانگی

میکرونیدلینگ در مقابل درمارولر های خانگی

میکرونیدلینگ یک روش حرفه ای است که تنها در کلینیک انجام میگیرد. در تلاش برای صرفه جویی در هزینه، بعضی افراد به جای آن درمارولر های خانگی را انتخاب می کنند. بر خلاف میکرونیدلینگ های حرفه ای، غلطک های درمارولر ها پوست را سوراخ نمی کنند.
در حالی که این ممکن است یک گزینه کمتر دردناک به نظر برسد، مشکل این است که شما نمیتوانید همان نتایج را به دست آورید. سوزن هایی که در میکرونیدلینگ حرفه ای ساخته شده اند طراحی شده اند تا پوست را جوان سازی کنند.
طبق نظر آکادمی پوست و زیبایی آمریکا، با استفاده از درمارولر، شما ممکن است پوست شفاف تری داشته باشید.
اگر علاقه مند به نتایج طولانی مدت هستید، این روش گزینه بهتری نسبت به درمارولر های خانگی است. اگر می خواهید نتایج کمتر تهاجمی (و موقت تر) را امتحان کنید، می توانید درمارولر های غلطکی را انتخاب کنید.

برای اینکه با متخصصان پوست در ارتباط باشید و سوالات خود را در زمینه ی میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ و مسائل مختلف پوست بپرسید

می توانید از قسمت تماس با ما در ارتباط باشید

اگر این مطلب برای شما مفید بود و تمایل دارید آن را برای دوستان خود ارسال کنید، می توانید لینک این صفحه را کپی کرده و برای دوستان خود ارسال کنید

تا آن ها نیز مانند شما از این مطلب استفاده کنند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید