درمان زانو درد و مچ درد با طب سوزنی

طب سوزنی برای زانو درد

درد مچ پا ممکن است ناشی از طیف وسیعی از شرایط از جمله آسیب، آرتروز و تورم باشد. درمان‌های حمایتی زیادی از جمله طب سوزنی برای کمک به کاهش درد، کاهش التهاب و ارتقاء بهبودی در بسیاری از موارد برای کاهش درد در مچ پا وجود دارد.

جراحت مچ پا

جراحت مچ پا

پس از آسیب، طب سوزنی اغلب می‌تواند فرایند بهبود را سرعت بخشد. ضایعات ناحیه مچ پا شامل استخوان‌های شکسته، تاندونیت و پارگی تاندون می‌شود. طب سوزنی مراقبت‌های حمایتی برای این شرایط را فراهم می‌کند. هنگامی که بیماران در معرض آسیب‌های حاد قرار می‌گیرند، قبل از بازدید از کلینیک طب سوزنی ابتدا به اورژانس بروید و با متخصص ارتوپدی مشورت کنید.

شرایط آرتروز

شرایط آرتروز

آرتریت مچ پا، زانوها ومفصل ران نسبتا شایع است. استئوآرتریت یا آرتروز چیزی است که ما اغلب به عنوان التهاب ناشی از سایش و پاره شدن در مفصل در نظر می‌گیریم. آرتریت روماتوئید یک بیماری سیستم ایمنی است که می‌تواند بر روی مفاصل تاثیر بگذارد. دیگر شرایط ایمنی بدن نیز می‌تواند موجب درد و تورم در مفاصل شود. عفونت‌های باکتریایی ممکن است موجب بیماری آرتریت واکنشی شود. داروهایی مانند آنتی بیوتیک‌ها گاهی اوقات به مشکلات تاندون در ناحیه مچ پا منجر می‌شود

درمان های طب سوزنی آرامش مؤثر برای آرتروز، آرتریت روماتوئید و سایر انواع آرتروز را فراهم می‌کند. طب سوزنی که توسط یک پزشک ماهر ارائه می‌شود می‌تواند در کاهش درد و تورم کمک کند. بیماران اغلب بهبودی 20 تا 30 درصد در این علائم را در عرض یک یا دو جلسه گزارش می‌دهند. در حالی که هر مورد متفاوت است، معمولا می بینیم که بعد از چندین جلسه مزایای بهبودی افزایش می‌یابد.

 

شرایط مچ پا با تورم

شرایط مچ پا با تورم ممکن است به علت آسیب قبلی، وضعیت التهابی یا مشکل در رگ‌ها یا سیستم لنفاوی باشد. در این موارد، اغلب با استفاده از طب سوزنی می‌توانیم به کاهش تورم کمک کنیم، به این ترتیب بیماران می‌توانند به طیف وسیعی از حرکت و عملکرد بازگردند.

درمان زانو درد با طب سوزنی

درمان زانو درد با طب سوزنی

درد مزمن زانو را 8/46 درصد از افراد مسن تجربه می کند و بیشترین علت درد در این جمعیت است از هر 2 سالمند بین 50 تا 69 ساله 1 نفر زانو درد را تجربه می‌کند. زانو درد معمولا به علت استئوآرتریت مفصلی زانو و اغلب منجر به محدودیت‌های عملکردی است که اغلب با وجود آن کیفیت زندگی کاهش می‌یابد. درمان فارماکولوژیک ممکن است برخی از مزایای محدود برای بیماران مبتلا به درد مزمن زانو ارائه دهد، اما همچنین می تواند عوارض جدی ناشی از آن را داشته باشد. جایگزینی جراحی و سایر جراحی ها یک روش موثر برای درمان بیماران مبتلا به زانو دردپیشرفته می باشند. با این حال، ممکن است هزینه‌های جراحی نیز بسیار گران باشد.

طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن‌های یکبار مصرف در نقاط خاصی از سطح بدن شناخته شده به عنوان نقاط طب سوزنی می‌باشد. این روش دارای  ایمنی نسبتا بالا است که توسط پزشکان واجد شرایط انجام می‌شود.

طب سوزی به طور گسترده‌ای برای درمان انواع شرایط، مانند گردن درد، درد مزمن زانو و دیگر موارد استفاده می‌شود. این یک درمان محبوب برای درد استئوآرتریت است. به عنوان مثال، یک مطالعه گزارش داد که 61٪ از بیماران مبتلا به استئوآرتریت از طب سوزنی در انگلیس استفاده کرده اند. با این حال، اینکه واقعا آیا طب سوزنی در واقع باعث کاهش درد مزمن زانو می‎‌شود، بحث برانگیز است. طرفداران طب سوزنی استدلال می‌کنند که طب سوزنی در کاهش علائم و درد مزمن مؤثر است علاوه بر این، طب سوزنی با عوارض جانبی کمتر از روش های معمول پزشکی برای درمان درد مزمن زانو همراه است. با این حال، یک مطالعه اخیر در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) نتیجه گرفت که طب سوزنی اثرات منفی بر درد مزمن زانو دارد.

اثربخشی طب سوزنی برای زانو درد در چندین بررسی سیستماتیک مورد بررسی قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید