میکرونیدلینگ برای ریزش مو

میکرونیدلینگ مو روشی موثر در تقویت مو

میکرونیدلینگ یک نوع از درمان‌های زیبایی و جوانسازی است که به تاثیرات مختلف پیری می پردازد. همچنین به دلیل اثرات آن بر افزایش تولید کلاژن در پوست، موجب سوزش پوست می‌شود. میکرونیدلینگ شامل استفاده از غلتک‌های پوستی با سوزن‌های کوچک است که موجب آسیب‌های جزئی پوستی می‌شوند.

در حالی که میکرونیدلینگ به عنوان یک روش جوانسازی پوست استفاده می‌شود، میکرونیدلینگ همچنین می‌تواند یک روش درمان ریزش مو باشد. حتی شواهدی وجود دارد که می‌تواند به ریزش موی ارثی نیز کمک کند که این بیماری همچنین به عنوان آلوپسی شناخته می‌شود. همانند میکرونیدلینگ صورت، همان روند ایجاد زخم‌ها در پوست همچنین به بهبود سلامت فولیکول‌های مو کمک می‌کند. تصور می‌شود که این روش می‌تواند موجب رشد موهای جدید و یا حتی کاهش دهنده ریزش مو شود.

مزایای میکرونیدلینگ برای ریزش مو

مزایای میکرونیدلینگ برای ریزش مو

میکرونیدلینگ نخستین بار به عنوان درمان زخم در طول دهه 1990 استفاده می‌شد. از آن به بعد، به عنوان یک جایگزین بالقوه برای ریزش مو و ریزش موی ارثی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. به غیر از تولید کلاژن در پوست، تصور می‌شود که میکرونیدلینگ همچنین می‌تواند باعث ایجاد سلول‌های بنیادی در پوست سر شود که منجر به رشد مو می‌شود.

میکرونیدلینگ همچنین ممکن است جذب محصولات ضد ریزش مو مانند مینوکسیدیل را ترویج دهد. مطالعه دیگر به بررسی مزایای بالقوه میکرونیدلینگ در هنگام استفاده با داروهای کورتون برای کاهش التهاب فولیکول مو از آلوپسی آرئاتا اشاره دارد.

 

چگونگی کار کردن میکرونیدلینگ برای ریزش مو

در طول میکرونیدلینگ، دکتر شما از چندین سوزن استفاده می‌کند، که بین 0.25 تا 3 میلی‌متر طول دارد. همه آنها در یک دستگاه دستی قرار دارند که همچنین غلتک نامیده می‌شود، دستگاه در طول ناحیه درمان رانده می‌شود و باعث ایجاد آسیب‌ها و زخم‌های کوچک می‌شود.

بر خلاف سایر درمان‌هایی که سطح پوست را هدف قرار می‌دهند، سوزن‌های مورد استفاده در غلطک‌ها به لایه میانی پوست گسترش می‌یابند. همانطور که این غلطک‌ها روی پوست حرکت می‌کنند، پوست شما کلاژن بیشتری تولید می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا فولیکول‌های مو تقویت شود.

دکتر یک بی حسی موضعی به پوست سر شما تقریبا 45 دقیقه قبل از درمان اعمال می کند. این کمک می‌کند تا هر دردی را که ممکن است احساس کنید کاهش دهد. زمان واقعی میکرونیدلینگ می‌تواند بر اساس منطقه درمان متفاوت باشد، اما طبق نظر مرکز زیبایی اموری، ممکن است 30 دقیقه طول بکشد. پس از پایان دادن به میکرونیدلینگ پوست سر، پزشک ممکن است مرهم‌های مرطوب کننده یا سرم را به این منطقه برای کاهش التهاب و ناراحتی اعمال کند.

درمان میکرونیدلینگ خانگی

درمان میکرونیدلینگ خانگی

برای صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان، برخی از مردم تصمیم به خرید درمارولرها برای میکرونیدلینگ خانگی می‌کنند. با توجه به برخی مطالعات، میکرونیدلینگ خانگی می‌تواند به یک سوم میکرونیدلینگ در مطب پزشک هزینه دارد.

 

قطعا بعضی معایب برای درمان میکرونیدلینگ در خانه وجود دارد که عبارتند از:

  • شما ممکن است اندازه سوزن مناسب را برای استفاده حداکثر استفاده از درمان خود ندانید.
  • سخت است که قسمت‌های خاصی از پوست سر را مانند پشت سر خود مشاهده کنید.
  • شما ممکن است قادر به هدف قرار دادن مناطق مورد نظر و همچنین حرفه‌ای انجام دادن کار نباشید.
  • این عوامل می‌تواند درمان شما را در مقایسه با میکرونیدلینگ در کلینیک به تاخیر اندازد.

یک متخصص مجرب میکرونیدلینگ همچنین می‌‎داند که چگونه می‌تواند به شما برای به حداقل رساندن عوارض جانبی درمان کمک کند. در صورت بروز هر گونه عوارض جانبي، ممکن است خطر ابتلاء به هر عفونتی در شما افزایش یابد.

در حالی که وسوسه به خرید درمارولرهای خانگی بسیار زیاد است، بسیار امن‌تر است که این دستگاه‌ها را به دست یک کلینیک یا پزشک با تجربه برای درمان ریزش مو خود بسپارید.

انجام میکرونیدلینگ در خانه می‌تواند به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی لازم و مراقبت های پزشکی زمینه ایجاد عفونت در پوست شما را فراهم می‌کند که ممکن است عوارض جبران ناپذیری بهمراه داشته باشد پیشنهاد ما به شما این است که حتما این فرآیند را در کلینیک‌های زیبایی زیر نظر متخصص پوست و مو انجام دهید تا از عوارض و مشکلاتی که ممکن است بوجود بیاید جلوگیری نمایید.

 

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ مو

قبل از اینکه این درمان را در نظر بگیرید، با پزشک خود در مورد موارد نیز صحبت کنید:

  • سابقه آکنه، اگزما یا زخم‌های باز داشته‌اید
  • شرایطی مانند دیابت
  • بر روی داروهای رقیق کننده خون هستید
  • میکرونیدلینگ برای کسانی که باردار هستند پیشنهاد نمی‌شود

انتخاب کلینیک مناسب

انتخاب کلینیک مناسب

روش میکرونیدلینگ توسط پزشکانی که در مراقبت از پوست تخصص دارند، انجام می‌شود. این ممکن است شامل متخصصین پوست جراحان زیبایی باشد.

میکرونیدلینگ یک روش جراحی نیست، بنابراین معمولا خطرات زیادی وجود ندارد. با این حال، شما باید یک کلینیک مطمئن را انتخاب کرده تا عوارض احتمالی مانند آلرژی را کاهش دهید.

 

نتیجه گیری 

با توجه به AAD، ممکن است تا 9 ماه طول بکشد تا میکرونیدلینگ اثرات خود را بر روی پوست نشان دهد. در برخی مطالعات، تغییرات جزئی در طی سه ماه از زمان درمان، و تغییرات کامل بعد از شش ماه رخ داده است. جدول زمان‌بندی دقیق متفاوت خواهد بود، اما شما باید تغییرات تدریجی در رشد مو را ببینید.

میکرونیدلینگ ممکن است درمان امیدوارکننده‌ای برای ریزش مو باشد. در مورد تمام گزینه‌های رشد مو با دکتر خود صحبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید