3 رژیم غذایی مضرتر از سیگار

3 رژیم غذایی مضرتر از سیگار

رژیم غذایی ضعیف نه تنها فاجعه را برای سلامتی عمومی به همراه می آورد، بلکه می تواند علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان باشد. اگر به مطالعات جدید اعتقاد داشته باشید، مصرف مواد غذایی سالم و ناسالم به طور منظم و خوردن غذاهای سالم به اندازه کافی موجب آسیب بیشتر از سیگار کشیدن می شود! یافته، که در مجله پزشکی بین المللی “The Lancet” منتشر شد، مصرف بیش از حد مواد غذایی و مواد مغذی را در 195 کشور در میان بزرگسالان بالای 25 سال مشاهده و ارزیابی کرد. ارتباط بین رژیم غذایی مناسب و میزان مرگ و میر با دقت مطالعه شد . بیش از 130 دانشمند از حدود 40 کشور در تجزیه و تحلیل و نتایج شرکت داشتند.

رژیم غذایی سالم مترادف با سلامت خوب است. در واقع ما حاصل چیزی هستیم که می خوریم. این گفتار بر روی رعایت رژیم غذایی ما تأکید می کند، زیرا این مبنای سلامت کلی ماست. غذای خوب به ما کمک می کند که سلامت خوبی داشته باشیم، غذای بد می تواند دقیقا تاثیر مخالف داشته باشد.

این مطالعه نشان می دهد که رژیم غذایی نامناسب در سال 2017 باعث مرگ 10.9 میلیون نفر (22٪ از همه مرگ و میر) در بزرگسالان می شود، در حالی که سیگار کشیدن 8. 4 میلیون مرگ و میر ناشی از آن را دارد. 50 درصد از مرگ و میر مربوط به رژیم غذایی ناشی از مصرف کم غذاهای سالم است. به طور خاص، 3 نوع از عادات غذایی مسئول چنین تاثیر شدید بر سلامت مردم است.

سه رژیم غذایی بد در ارتباط با مرگ و میر بالا

مصرف کم دانه های کامل

مصرف کم میوه ها

سه رژیم غذایی بد در ارتباط با مرگ و میر بالا

مصرف زیاد سدیم

غذاهایی که با میزان مرگ و میر بالا ارتباط دارند (یکی از هر 5 مرگ و میر در سطح جهان) عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت پردازش شده، نوشیدنی های شیرین و اسیدهای چرب ترانس در میان سایر غذاها.

همچنین در طی یک بررسی برای این مطالعه مشخص شد که بزرگترین آسیب بین یک رژیم مطلوب و یک رژیم غذایی بد معمولا با کمبود شیر، سبزیجات و آجیل و دانه ها ایجاد می شود.

محققان نتایج خود را در ادراک عمومی افراد نشان دادند  تاکید آن ها بر محدود کردن مصرف مواد غذایی ناسالم است. در حالی که یک استراتژی مناسب برای تغذیه باید بیشتر در مورد مقدار غذاهای سالم تمرکز کند.

به غیر از تشویق مردم به قرار دادن غذاهای سالم تر در بشقاب خود، مهم است که به هدایت صنعت مواد غذایی و آشامیدنی برای تنظیم هنجارهای تولید و تولید مواد غذایی سالم با چربی های ترانس کم، مواد شیمیایی، مواد افزودنی و قند کمک کنیم. تنها تلاش جمعی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می تواند منجر به زندگی سالم و پایدار شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید