فرم دهی به صورت و زاویه دار کردن فک

فرم دهی به صورت و زاویه دار کردن فک

فرم دهی صورت و قلبی شکل کردن آن مدتهاست از نظر زیبایی و ظرافت مورد توجه مطلوب افراد بوده است. صورت زاویه دار صورت قلبی شکل یا بیضی شکل است که نشان زیبایی زنانه است. این به یک انسان ظاهری جوان، شاداب و ظریف میدهد که به شدت مطلوب است. فاصله سازی و شکل دهی به صورت تکنیکی است که به افراد صورتی، زاویه دار و بیضی شکل تر میدهد که زیباتر و باریک تر و خوش ظاهر تر است. لاغری سیمای ظاهر علاوه بر اینکه به فرد ظاهری جوانتر میدهد، باعث میشود پوست شاداب تر و سالمتر به نظر برسد. همچنین پوست شما بعد از پایان روند ارتجاعی تر و نرم تر خواهد شد.

دلیل پهن بودن فک صورت افراد

​دلایل زیادی برای پهن بودن فک وجود دارد اما معمول ترین دلیل آن به خاطر ضخامت عضله های فک است که ماستر نام دارد. این عضله در پشت فک قرار گرفته است یعنی جایی که پهن تر است و به فک ما ظاهری مربعی شکل میدهد. به همین دلیل برای حاصل شدن یک خط فک باریکتر، باید حجم و اندازه این ماهیچه ضخیم را کاهش دهیم.

برخی دلایل شامل موارد زیر است:

1- پهن و مربع شکل (U شکل) بودن فک
2- شلی و افتادگی پوست چانه و فک
3- کوتاه و تخت بودن چانه

فرم دهی صورت بدون عمل جراحی در کلینیک :

زاویه دار کردن صورت بدون عمل جراحی به صورت برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل، بوتاکس، امواج رادیوئی انجام می پذیرد.برجسته کردن چانه با پر کننده های پوستی، لیفت و سفت کردن نقاط مختلف صورت با نخ انجام می شود.

بوتاکس ( خط چانه )

بوتاکس میتواند عضله ضخیم فک (ماستر) را کوچک کند.

در نتیجه پهنی فک را لاغر میکند. همچنین در طول زمان، تغییر حالت استخوان فک رخ میدهد که باعث افزایش تاثیرات لاغری فک میشود. با بوتاکس ما میتوانیم صورت را با استفاده از هدف گذاری عظله های مشخصی از فک به صورت زاویه دار درآوریم. نحوه عملکرد اصلی بوتاکس آرام کردن و کوچک کردن عضله ای است که به آن تزریق میشود. این باعث تاثیر بر روی خط چانه میگردد و یک قدم مهم در رسیدن به صورت زاویه دار محسوب میشود. پهنی یا مربعی شکل بودن چانه با این روش باریک میشود و در نتیجه به خط فک به صورت حالتی زیبا با حدفاصلی بلند و باریک میدهد.بوتاکس در ناحیه مورد نظر، توسط سوزنی بسیار باریک اجرا میشود ( ناحیه مشخص عظله فک). معمولا نیازی به بی حسی موضعی نیست اما ممکن است برای راحتی بیمار مورد استفاده قرار بگیرد.

این رویه ممکن است فقط 5 دقیقه طول بکشد و نتیجه آن در طی 4 تا 6 هفته بعد قابل مشاهده است، و هیچ دوره نقاهتی لازم ندارد.

آیا این روش بی خطر است ؟

دیگر عظلاتی همانند مجرای پاروتید وجود دارند که بسیار نزدیک به منطقه مورد نظر هستند و باید از تزریق بوتاکس به آنها خودداری کرد. اثرات جانبی معمول مربوط به نقاط تزریق هستند که شامل قرمز شدن یا ورم کردن می شود و معمولا در طی چند روز یا کمتر درمان می شود.*هنگامی که تزریق بوتاکس برای کاهش خط فک، توسط یک متخصص پزشکی انجام می شود میتوان گفت که این یک روش بسیار ایمن است*

برجسته کردن چانه با تزریق ژل

برای زاویه دار کردن فک لازم است که چانه با استفاده از تزریق ژل تیزتر به نظر برسد.

به همان اندازه که چانه قسمت کوچکی از صورت شما را تشکیل میدهد، 8 قسمت دارد که میتواند بلندتر و برجسته تر شود. مشاوره اولیه به منظور معین کردن قسمت هایی از چانه که احتیاج به بهبود دارند انجام می شود.

مزایای استفاده از تزریق ژل و برجسته کننده چانه چیست ؟

*غیر جراحی است
*نتایج فوری
*کمترین حد لازم دوره نقاهت
*زاویه دار کردن صورت
*شکل و فرم صورت را بهبود میدهد

حد فاصل چانه مهم است زیرا ما نمی خواهیم چانه تیزی پیدا کند اما دو بعدی باشد.

این مهم است که آن را تا جایی که ممکن است متعادل و 3 بعدی سازیم.

با وجود اینکه چانه یک منطقه کوچک بر روی صورت است، چانه در واقع تا 8 نقطه دارد که می تواند منحنی شکل شود یا بالا کشیده شود.بی حسی موضعی برای اولین بار به منطقه ای از چانه که باید تزریق ژل انجام شود زده میشود، و سپس پرکننده از نقطه مورد نظر اجرا میشود. نتایج را آنی میتوان دید و هیچگونه زمان نقاهتی نیاز ندارد.اثرات جانبی معمول فقط محدود به نقطه تزریق میباشد، همانند قرمز شدن و برجسته شدن در همان نقطه تزریق که در طی چند روز از بین میرود.

چه افرادی نیاز به پرکننده چانه دارند ؟

1- چانه تخت یا کوتاه
2- چانه دارای انحراف
3- بهبود حدفاصل های صورت
4- برای رسیدن به صورت v شکل و زاویه دار

دستگاه پروتیج برای فرم دهی صورتامواج رادیوئی برای خط چانه :

با استفاده از تکنولوژی امواج رادیوئی ما میتوانیم لایه های عمیق تری از پوست را مورد هدف قرار دهیم و بازسازی دوباره کلاژن در پوست را برانگیخته کنیم. انجام این کار باعث ایجاد تاثیراتی در سفت کردن و بالا بردن صورت دارد. درمان امواج رادیوئی برای سفت کردن پوست شل و سست استفاده می شود. چین و چروک را بهبود میدهد، و بر روی بالا بردن عضلات صورت و گردن موثر است. یک ژل خنک کننده به مناطق تحت درمان اعمال خواهد شد. ميله پتانسيل رادیو فرکانس بر وی پوست قرار میگیرد و انرژی منتقل میشود. از رادیو فرکانس برای انتقال گرما و انرژی به لایه های عمیق تر پوست استفاده میشود و کلاژن سازی را تحریک میکند، به طوری که نتایج مطلوب به دست می آید.

این روش به خودی خود حدود 15 تا 30 دقیقه بسته به مناطقی که درمان می شوند طول میکشد. بعد از پیاده سازی روش مقدار قرمزی در سطح پوست انتظار میرود اما در عرض دو یا سه روز بعد بهبود خواهد یافت. به غیر از احساس مقداری گرما، این روش یک روش نسبتا راحت و بدون درد است.

هیچ دوره نقاهتی لازم نیست و تاثیرات این روش بلافاصله بعد از انجام قابل ملاحظه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید