8 ماده غذایی سرطان زا که هرگز نباید خورده شود

مواد غذایی سرطان زا هرگز نباید خورده شوند

شما می‌دانید که یک رژیم غذایی سالم یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که می‌توانید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان انجام دهید. برای محافظت از سلامت خود، بر روی از بین بردن شایع‌ترین مواد سرطان زا در رژیم غذایی خود کار کنید.

 

رژیم غذایی

غذاهایی که به عنوان سالم به فروش می‌رسند، در واقع یک کابوس ناشی از سرطان هستند هنگامی که یک چربی طبیعی برداشته می‌شود، تولید کنندگان چربی را با شیرین کننده‌های مصنوعی و سدیم جایگزین می‌کنند. این به هیچ کس کمک نمی‌کند که یک محصول کم چربی مصرف کند به جای آن باعث حجم بزرگی از مواد سرطانزا می‌شود.

در واقع، بیشتر غذاهای بسته‌بندی حاوی مواد افزودنی هستند که برای سلامتی بسیار مضر است. غذاهایی مانند میوه و سبزیجات برای کاهش وزن از غذاهای رژیم غذایی بی پایه و اساس بسیار بهتر هستند. شما همچنین از یک نسبت خوب سالم شکر و چربی لذت خواهید برد که هر دو عنصر ضروری از رژیم‌های غذایی ما، اما در تعادل مناسب است.

 

 

نوشابه

نوشابه ارزش غذایی صفر دارد و بیش از مقادیر روزانه حاوی شکر است. بدتر اینکه، نوع شکر که معمولا در نوشابه یافت می‌شود، شربت ذرت فروکتوز بالا است. این یک فرم بسیار متمرکز از سخت ترین نوع شکر برای بدن برای پردازش است. این کبد را تحت فشار قرار می دهد و منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود.

کولا یک نوشابه مخصوصا خطرناک است چرا که همه این شکر به همراه رنگ مصنوعی است که حاوی مواد شیمیایی سرطان زا 4-MEI است. نوشیدن سدیم ASAP را متوقف کرده و به جای آن به چای سیاه که طعم کمی با عسل یا آب میوه دارد اکتفا کنید. از آن می‌توانید به صورت گرم و یا سرد لذت ببرید.

 

 

آرد سفید تصفیه شده

آرد سفید در همه انواع غذاهای بسته‌بندی شده، از ماکارونی و کیک موجود می‌باشد مشکل این است که آرد سفید تصفیه شده، مقدار کمی ارزش سلامتی را از دانه اصلی به وسیله پردازش برداشته، و با یک انفجار بزرگ گاز کلر به پایان می‌رسد تا محصول خوب و سفید شود.

خوردن مقدار زیادی آرد سفید تصفیه شده خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. آرد سفید را به نان گندم کامل تبدیل کنید و پاستا را با برنج قهوه‌ای یا کینوا جایگزین کنید. شما همچنین می‌توانید شروع به پختن در خانه کنید تا جایگزین‌های سالمتری داشته باشید.

چیپس سیب زمینی

چیپس‌ها خیلی خوشمزه هستند اما با چربی‌های ترانس، نمک و نگهدارنده‌ها به علاوه یک ماده سرطانزا به نام آکریل آمید پخته می‌شوند. این در تمام غذاهائی است که با دمای بالا حرارت می‌یابند و در چیپس بسیار زیاد می‌شود زیرا آنها در روغن داغ داغ سرخ شده‌اند.

خوشبختانه گزینه‌های سالم در دسترس برای خوردن مواد غذایی شور وجود دارد ذرت بهتر است زیرا آن‌ها به جای سرخ شده پخته می‌شوند پاپ کورن نیز اگر در کره پخته نشود بسیار مفید است. شما حتی می‌توانید چیپس پیتا امتحان کنید.

 

 

روغن هیدروژنه

این روغن‌ها نمی‌توانند به طور طبیعی استخراج شوند و به جای فرآیند شیمیایی در فرایندی به نام هیدروژناسیون تولید می‌شوند. روغن‌های هیدروژنه پر از اسیدهای چرب امگا 6 هستند که بسیاری از آنها به افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. اکثر محصولات پخته شده با استفاده از روغن‌های هیدروژنه، از جمله غذاهای میان وعده مانند کراکر ها استفاده می کنند.

در خانه این روغن‌ها را، با روغن زیتون، سویا یا روغن کانولا جایگزین کنید این راه سالم تر است که کوکی‌ها، کیک‌ها و حتی نان‌ها را در خانه بخورید، یا در خواندن برچسب‌ها در فروشگاه مواد غذایی بسیار دقت کنید.

 

 

مارگارین

مارگارین برای شما بدتر از کره است. از آنجا که از روغن‌های گیاهی ساخته شده است، آن را به راحتی با چربی ترانس بارگذاری می‌شود.

مارگارین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد، زیرا فرایند تولید نفت را به دمای بالا حرارت می‌دهد که مواد شیمیایی خطرناک لیکیدول و 3-MCPD تولید می‌شود. هنگامی که این مواد شیمیایی هضم شوند، سموم مضر را به بدن منتقل می‌کنند.

 

 

گوشت گریل

گوشت قرمز منبع خوبی از پروتئین است، اما همچنین دارای چربی اشباع بسیار زیاد است. بنابراین تا حد ممکن  باید محدود شود و زمانی که شما آن را بخورید باید در مورد آماده‌سازی آن، مراقب باشید. به نظر می‌رسد که گوشت گریل سرشار از آکریلامید است، که سرچشمه‌ای از مواد سرطان زا است که از حرارت زیاد تولید می‌شود. با برخی از گزارش‌ها، گوشت گریل خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده مرگبار را تا 60٪ افزایش می‌دهد

گوشت‌های پردازش شده مانند سوسیس و کالباس به دلیل فرآوری آنها خطرناک است. مواد شیمیایی سرطان زایی نظیر نیتریت و نیترات برای طول عمر بیشتر گوشت استفاده می‌شوند، اما برای بدن شما هیچ مزیتی ندارد. حتی دودی کردن طبیعی یک روش خطرناک برای حفاظت گوشت از فاسد شدن است.

پاپ کورن

پاپ کورن در مایکروویو

پاپ کورن در مایکروویو بسیار آسان است، اما کیسه‌های آشپزی به طور جدی سمی هستند. آنها با یک ماده شیمیایی به نام PFOA ساخته می‌شوند که به شدت سرطانزا است. طعم کره برای برخی از انواع پاپ کورن نیز کاملا خطرناک است. این شامل یک ماده شیمیایی به نام دیاستیل است و با دیسکتیل نزدیک است

خوشبختانه شما هنوز هم می‌توانید دانه‌های آلی پاپ کورن را با ترکیبی از روغن زیتون یا آوکادو و گیاهان خشک شده مورد علاقه خود خریداری کنید.

 

مواد غذایی کنسرو شده، به خصوص گوجه فرنگی

سبزیجات کنسرو شده اغلب کمتر دارای مواد مغذی نسبت به سبزیجات تازه یا یخ زده هستند زیرا یک تن سدیم در فرآیند نگهداری اضافه می‌شود میوه کنسرو شده ممکن است در شربت ذرت فروکتوز بالا باشد اما حتی این که چرا مواد غذایی کنسروی مضر است مشکل واقعی در قوطی‌ها نهفته است. آن‌ها با یک شیمیایی به نام بیسفنول A یا BPA قرار می‌گیرند.

BPA یک اختلال هورمون شناخته شده است که با سرطان مرتبط است. هیچ راهی برای جلوگیری از اشباع شدن آن در غذا وجود ندارد، اما اثر آن با غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی بیشتر است. بهتر است از مواد غذایی کنسروی اجتناب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید