لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو که همچنین به عنوان یکی از روش های جوانسازی ابرو و پیشانی نیز شناخته می‌شود یکی از متداول‌ترین روش‌های زیبایی است که برای بالا بردن ابروها از آن استفاده می‌شود لیفت ابرو در واقع ظاهر پیشانی، پوست دور چشم و ابرو را با افزایش بافت نرم پوست بهبود می‌بخشد.

شما می‌توانید لیفت ابرو را در صورت پایین بودن ابرو، خط اخم یا عدم تقارن ابروها انجام دهید. لیفت ابرو می‌تواند به تنهایی یا همراه با سایر روش‌های جوانسازی مانند جراحی افتادگی پلک انجام گیرد.

 

علل انجام لیفت ابرو

پیری به طور معمول سبب می‌شود که ابروها به سمت پایین حرکت کند. همان‌طور که پوست و بافت‌های نرم آسیب می‌بینند، فاصله بین ابرو و مژه نیز کوتاه می‌شود.

ابروهای پایین می‌تواند شما را خسته، عصبانی یا ناراحت نشان دهد. لیفت ابرو می‌تواند ابروها را بالا ببرد و یک ظاهر تازه و خیره کننده را بازسازی کند.

مراقبت های قبل از لیفت ابرو

در ابتدا با یک جراح پلاستیک صورت یا متخصص پوست در مورد لیفت ابرو صحبت کنید.

در طول اولین بازدید شما، جراح شما احتمالا:

 1. سابقه پزشکی شما را مرور می‌کند پس برای پاسخ به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته آمادگی داشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که در حال مصرف یا اخیرا مصرف کرده اید صحبت کنید و همچنین هر جراحی دیگری داشته باشید. اگر به هر نوع دارویی آلرژیک دارید، به پزشک خود بگویید.
 2. معاینه فیزیکی انجام دهید برای تعیین گزینه‌های درمان خود، پزشک قسمت‌های مختلف چهره شما را باز و بسته می‌کند. پزشک ممکن است برای مدارک پزشکی شما عکس بگیرد.
 3. درباره انتظارات خود بحث کنید. توضیح دهید که چرا شما می‌خواهید لیفت ابرو انجام دهید و آنچه که شما بعد از عمل از ظاهر خود انتظار دارید بازگو کنید. اطمینان حاصل کنید که مزایا و خطرات را از دکتر سوال کنید.

 

قبل از لیفت ابرو شما نباید:

 1. سیگار نکشید. سیگار کشیدن جریان خون را در پوست کاهش می‌دهد و می‌تواند روند بهبود را کند کند اگر سیگار کشیدید، پزشک شما توصیه می‌کند قبل از عمل جراحی و در هنگام بهبودی سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 2. اجتناب از داروهای خاص شما به احتمال زیاد باید از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی جلوگیری کنید که می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.
 3. کمک از پرستار و افراد با تجربه. پس از اینکه بیمارستان را ترک کردید و حداقل برای اولین شب پس از عمل، از پرستار کمک بگیرید.

 

در طی عمل لیفت ابرو

تکنیک های لیفت ابرو بسته به نتایج مورد نظر شما متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح شما انتخاب می‌کند محل برش‌ها و زخم‌های ناشی از آن را تعیین می‌کند.

 

پزشک شما ممکن است از یکی از تکنیک‌های زیر استفاده کند:

لیفت ابرو به وسیله آندوسکوپی جراح شما چندین برش کوچک را پشت خط موی شما قرار می‌دهد. سپس وی یک لوله نازک با یک نور و یک دوربین کوچک که در انتهای آن نصب شده است را از طریق یكی از برش‌ها برای مشاهده عضلات و بافت زیرین پوست شما وارد می‌کند.

با استفاده از وسیله‌ای که از طریق یک برش دیگر وارد شده است، جراح شما بافت پیشانی را برداشته و آنها را با سوزن یا روش‌های دیگر بخیه می‌زند.

بالون کورونال جراح شما براساس خط موی شما در بالای سرتان، از گوش به گوش یا عمدتا در بالای سرتان، برش را ایجاد می‌کند. او پیشانی شما را به موقعیت جدید برده، و با پوست سر از طریق بخیه همپوشانی ایجاد می‌کند. این تکنیک به طور معمول در افرادی که دارای موهای نازک و یا احتمالا ریزش مو هستند، انجام نمی‌شود. عمل جراحی لیفت ابرو معمولا حدود دو ساعت زمان می‌برد.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت ابرو

پس از لیفت ابرو، پیشانی شما ممکن است اندکی متورم شود. یک لوله کوچک ممکن است در امتداد محل برش قرار داده شود تا هرگونه خون یا مایع اضافی را تخلیه کند.

دکتر شما دستورالعمل‌های خاصی در مورد چگونگی مراقبت از محل برش به شما ارائه می‌دهد.

 

در چند روز اول پس از لیفت ابرو:

 • استراحت کرده و سر خود را بالا نگه داشته و داروی ضد درد مناسب مصرف کنید
 • برای کم کردن تورم، از کمپرس سرد استفاده کنید
 • اجتناب از فشار دادن یا حرکت دادن برش‌ها

 

همانطور که برش‌های شما بهبود می‌یابد، ممکن است خارش و بی حسی داشته باشید که احتمالا در طول زمان کاهش می‌یابد. اگر برش‌های شما در باندها پوشانده شده، پزشک شما احتمالا آنها ظرف یک تا سه روز حذف می‌کند. بخیه‌ها معمولا در طی هفت تا 10 روز پس از جراحی برداشته می‌شوند.

از پزشک خود در مورد انجام فعالیت‌های روزمره، مانند شستن و خشک کردن موها و حمام کردن، سوال کنید. به یاد داشته باشید که تورم ممکن است چند هفته طول بکشد.

محل برش‌ها در طول زمان محو خواهند شد. شما می‌توانید از مواد آرایشی استفاده کنید تا هر کبودی طولانی مدت را پنهان کنید.

 • اگر علائم زیر را تجربه کردید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:
 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم

نتایج

به یاد داشته باشید که نتایج لیفت ابرو همیشگی نخواهد بود. همانطور که سن بالاتر برود ممکن است ابروها مجددا به سمت پایین حرکت کند. نور خورشید نیز می‌تواند پوست شما را از بین ببرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید