8 کاری که نباید بعد از بوتاکس انجام داد

گرچه زیبایی یکی از اولویت های اصلی بسیاری از مردم است، اما پس از دریافت درمان های زیبایی، تعدادی از کارهای انجام شده و نادرست انجام می شود. یکی از محبوب ترین درمان های موجود در بازار، بوتاکس است، اما درک آنچه باید پس از انجام این روش انجام شود، کلید اجتناب از هر گونه عوارض جانبی است. به همین خاطر در این مقاله به مراقبت بعد از بوتاکس می پردازیم.

ابتدا در رابطه با بوتاکس بخوانید : بوتاکس چیست؟

در حالی که مزایای زیادی برای انجام روش بوتاکس وجود دارد، اگر بعد از آن اقدامات احتیاطی خاصی را دنبال نکنید، می توانید نتایج ناخواسته ای را تجربه کنید. در اینجا چیزهایی هستند که باید بعد از انجام روش بوتاکس خود از آن ها اجتناب کنید.

ورزش کردن

از جمله مراقبت های بعد از بوتاکس ورزش نکردن می باشد. این کار را برای پیشگیری از به حرکت درآمدن بوتاکس نباید انجام دهید . مهم است که اجازه دهید محصول برای رسیدن به بهترین نتیجه برای حداقل 24 ساعت در بدن شما قرار گیرد.

ناراحتی محل تزریق

بعد از این عمل احساس ناراحتی می کنید و می خواهید محل تزریق را ماساژ دهید یا مالش دهید، اما باید از این کار اجتناب کنید . برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پوست شما نیاز به بهبودی بعد از درمان دارد، بنابراین هر حرکت غیر ضروری در آن منطقه می تواند نتایج ناخواسته ای ایجاد کند.

خوابیدن بعد از بوتاکس

خوابیدن روی صورت

زمان معمول برای بهبودی بعد از یک درمان بوتاکس بین دو تا چهار ساعت است، بنابراین اگرچه ممکن است بخواهید کوتاه مدت روی صورت خود بخوابید، توصیه می شود که در طول آن مدت زمان از این کار اجتناب کرده تا محل تزریق شما آسیب نبیند.

مصرف الکل

بعد از عمل بوتاکس شما باید از نوشیدن مقدار زیادی الکل جلوگیری کنید تا از واکنش های منفی نظیر کبودی جلوگیری شود. الکل را حداقل چند روز قبل و یک روز بعد از عمل خود مصرف نکنید.

عدم مصرف رقیق کننده های خونی

پس از بوتاکس از مصرف هر یک از رقیق کننده های خون، اجتناب کنید. بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید چه موقع می توانید دوباره این داروها را مصرف کنید.

فعالیت بدنی

علاوه بر کار کردن، اجتناب از هر گونه فعالیت شدید که می تواند در طول این مدت به شما آسیب برساند. قبل از شروع هرگونه رژیم های شدید، یک فرجه 24 ساعته به خودتان بدهید.

مراقبت های بعد از بوتاکس

عدم دست زدن به محل تزریق

علاوه بر ماساژ منطقه تحت درمان، نباید حداقل به مدت شش ساعت پس از درمان بوتاکس آن منطقه را لمس نمود. پس از گذشت زمان، شما می توانید منطقه آسیب دیده را با صابون و آب بشورید.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض گرما بیش از حد

تا زمانی که قرمزی و تورم ناپدید می شوند، از روش های آفتاب گرفتن یا لامپ های گرمایشی اجتناب کنید.

هنگام استفاده از درمان بوتاکس، مهم است که تمام پروتکل ها و دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید تا مطمئن شوید بهترین نتایج را در بر خواهد داشت. امکانات بسیاری از بوتاکس وجود دارد که می تواند نیازهای شما را برآورده کند، اما انجام تحقیقات به شما کمک می کند تا نتایج مثبت را به دست آورید. بهتر است که در انتخاب کلینیک مورد نظر نیز دقت کافی را به عمل آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید