چربی خون بالا

علائم چربی خون بالا چیست؟

چربی خـون بالا به کلسترول و تري گلـیسرید بالاتر از حـد نرمال گفته می‌شود. رژیم غذایی بد، چاقی، سیگار، کم تحرکی، استفاده از قرص‌های ضد بارداری و دیابت و همچنین سابقه فامیلی از عوامل بوجود آورنده چربی خون بالا می‌باشند کلسترول ماده‌ای شیمیایی است که در بدن تولید می‌شود و براي عملکرد طبیعی بدن ضروري است اما در صورتیکه کلسترول خون به هر دلیلی افزایش یابد منجربه ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و بروز سکته قلبی ومغزی خواهد شد کلسترول خون دارای 2 نوع کلسترول بد یا مضر و کلسترول خوب یا مفید است.

کلسترول بد که بالا رفتن آن با افزایش بیماری‌های قلبی، عروقی همراه است کلسترول خوب با دفع کلسترول از بدن باعث کاهش خطر بیماري قلبی می‌شود. خوردن غذاهایی که چربی زیادي دارند بیش از هر چیز شما را در معرض خطر بالا رفتن کلسترول خون قرارمیدهد. اگردر رژیم غذایی خود احتیاط کرده و مصرف کلسترول را پایین بیاورید می‌توانید از بروز عوارض آن جلوگیری کنید. رعایت رژیم غذایی مناسب شما را در کاهش سطح کلسترول خونتان کمک می‌کند.

 

توصیه‌های زیر را دررژیم غذایی خود به کار ببرید:

توصیــه‌هايی براي مصرف چربی‌ها

روغن‌های اشباع شده، خطرسازترین عامل براي بیماران با چربی خون بالاو افراد در معرض خطر است این روغنها مانند روغنهاي جامد حیوانـی،کره، روغن جـامد نباتی و چربی‌های چسبیده به گوشت هستند که تا حد امکان باید کمتر مصرف شوند. لبنیات مثل شیر، ماست و پنیر کم چرب استفاده کنید. به جای خامه از ماست کم چربی استفاده کنید. از خوردن سوسیس و کالباس، شیرینی هاي پرچرب و خامه، سس‌ها و کباب‌های کوبیده که پرچرب هستند، آبگوشت پر چرب،کله پاچه و سیرابی پرهیز شود کلسترول در مواد غذایی حیوانی وجود دارد و بیشترین میزان آن به ترتیب در مغز گوسفند، جگر مرغ، کلیه، گوسفند، قلب، امعاء و احشاء و میگو وجود دارد که مصرف این مواد غذایی باید محدود شود.

 

  • روغن‌های مایع که بهترین آن روغن مایع ذرت و آفتابگردان برای پخت غذا روغن کانولا و زیتون برای تهیه سالاد می‌باشد.

روغن زیتون و روغن کانولا، مغزها و دانه‌های روغنی(گردو،بادام،فندق) دارای نوعی اسیدچرب می‌باشد که چربی خون را کاهش میدهد. به جای غذاهای سرخ شده از غذاهای آب پز یا کباب شده استفاده کنید.

توصیه هاي براي مصرف مواد پروتئینی و گوشتها

 

توصیه‌های براي مصرف مواد پروتئینی و گوشت‌ها

سعی کنید از گوشتهاي سفید (مرغ و ماهی) به جای گوشت قرمز استفاده کنید. خوردن گوشت قرمز 3 بار در هفته آن هم به میزان کم مجاز هستید. پوست مرغ و جوجه، به علت چربی بالا مصرف نکنید. گوشت کم چرب یا بدون چربی مصرف کنید. روغن ماهی باعث کاهش چربی‌های خون می‌شود و از رسوب چربی‌ها دردیوارة عـروق جلوگـیری می‌کند. این مواد باعث کاهش خطر انعقاد خون و همچنین ممانعت از افزایش چربی هاي مضر خون می‌شود بنابراین حداقل 2 بار در هفته ماهی مصرف کنید.

مصــرف تخم مرغ را در به 3 عدد در هفته کاهش دهید. مخصوصاً زرده تخم مرغ دارای کلسترول بالا است در تهیه غذاهایی که نیاز به تخم مرغ دارند (کیک، کوکوو…) می‌توانید به جـای هر یـک زرده از دو سفیده استفاده کنید. حبـوبات امــلاح زیادي دارند و تامین کننده پروتئین کـافی و کـم چربی هستند آنها را جایگزین گوشت نمایید.

 

توصیه‌هایی در مورد مصرف میوه و سبزیجات

سبزیجات حاوي ویتامین‌ها املاح معدنی و فیبر هستند که کالری کمی دارند فیبرها بخش غیر قابل هضمی از غذاهاي گیاهی هستند که به دلیل اثر بر روی لوله گوارشی، در کاهـش قند خون و چربی خون به شما کمک می‌کنند و احتمال ابتلا به سرطان را پایین می‌آورند.

انواع سبزي وحبوبات تازه مانند(جوانه گندم ،کلم برگ، کلم قرمز، گل کلم، شلغم، اسفناج مارچوبه، لوبیا سبز و نخود سبز، لوبیا قرمز، نخود خشک و غیره) دارای ویتامین‌های گروه ب مخصوصا اسید فولیک هستند که اسید فولیک باعث پیشگیری از رسوب چربی ها در رگ می‌شود.

جو دوسر،حبوبات،سیر،سیب و گلابی غنی از فیبر محلول هستند که به کاهش سطح کلسترول خون کمک می‌کنند. مصرف سبزي؛ همراه با غذا نقش مهمی در کاهش چربی خون دارد. بنابراین سبزی‌ها رابه مقدار زیاد مصرف نمایید. بهتر است سبزیها و میوه‌های تازه را به صورت خام و با پوست مصرف نمایید. آب مرکبات حاوی موادی است که این مواد از ساخته شدن کلسترول در کبد جلوگیري به عمل می‌آورد. پرتقال و نارنگی نیزبه دلیل فیبربالا و مواد مفید باعث افزایش سطح کلسترول و کاهش سطح کلسترول خون می‌گردند.

 

تغذیه در بیماران با چربی خون بالا

کلسترول که رسوب چربی در سرخرگ‌ها را ایجاد می‌کند کاهش داده و سطح کلسترول خوب (محافظت کننده) را بالا میبرد.

غذاهای غنی از فیبر محلول شامل انواع لوبیا، عدس و بعضی از میوه ها می باشند و برای مصرف مواد نشاسته‌ای سیب زمینی آب پز یا کبابی، برنج پخته بدون نمک، لوبیا، ماکارانی و نان را به عنوان پایه‌ای برای وعده‌های غذایی می‌توان استفاده کرد.

 

  • قندهای ساده مثل شکر، قند و شیرینی کمتر استفاده شود.
  • نانهای سبوس دار سرشار از ویتامین‌های ب هستند و باعث کاهش چربی خون می‌شوند.
  • توصیه‌های کلی از مصرف غذاهاي پرحجم در یک وعده غذایی خود داري کنید.
  • تقسیم غذا در وعده‌های مختلف می تواند باعث کاهش سطح کلسترول گردد.
  • از مصرف زیاد چاشنی‌های غذایی برای بهتر شدن مزه غذا یا افزایش اشتها بپرهیزید.

.کاهش وزن می تواند به پایین آوردن کلسترول خون کمک کند

 

باید به خاطر داشته باشید اگر شما اضافه وزن دارید و مقدار کلسترول خونتان بالا است.کاهش وزن می تواند به پایین آوردن کلسترول خون کمک کند.

تاثیر ورزش در کاهش سطح کلسترول خون نکته دیگری که باید توجه کرد اینست که: تنها استفاده از رژیم غذایی کم چربی نمی‌تواند شما را در کاهش سطح کلسترول خونتان یاری نماید برای این امر باید میزان کالری دریافتی‌تان را نیز کاهش دهید. چربی‌های اشباع شده درگوشت و فراورده‌های شیر کامل دربدن انسان تبدیل به ماده‌ای به نام استن می‌شوند.

کبد از این ماده براي ساخت کلسـترول استـفاده می کند. در صورتی که میزان کالری که می‌سوزانید بیشتر از حدي باشد که وارد بدنتان شده است. بدن از استن برای تولید انرژی و جبران این کمبود استفاده می‌کند و به عبارتی دیگر ورزش با افزایش مصرف کالری و استفاده از استن در تولید انرژي و جبران کمبود کالری از تجمع این ماده در بدن شما جلوگیري می‌کند. ورزش‌های سخت عضلانی باعث دردها و کشیدگی‌های ماهیچه‌ای می‌شود. انجام فعالیت‌های سبکتر و طولانی مدت تر این آسیب‌ها را وارد نمی‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا با انجام یک فعالیت مستمر و همه روزه، بدنتان را در کاهش سطح کلسترول خون یاری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید