مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست چیست ؟

مزوتراپي پوست و مزوتراپی صورت یک تکنیک درمانی است که مشکلات موضعی را، بدون درگیر کردن کل بدن، بصورت موضعی درمان می‌کند بدین ترتیب که داروها، به جای مصرف خوراکی یا تزریقی(عضلانی یا وریدی)، در حجم‌های بسیار کم ولی تعداد زیاد، در لایه‌های مختلف پوست موضع درمان تزریق می‌شوند. به همین دلیل، گاهی به مزوتراپی اینترادرماتراپی نیز می‌گویند.

تکنیک مزوتراپي پوست از تزریقات مکرر مقادیر جزئی دارو در لایه‌های مختلف پوست برای دسترسی به نتایج درمانی مورد نظر بهره می‌برد. این تکنیک سابقه‌ای پنجاه ساله در پزشکی دارد ولی در دهه اخیر، گسترش روز افزونی، به ویژه در درمان‌های پوست و زیبایی داشته است.پوست حیطه و ارگان اصلی درمان‌های مزوتراپی به ویژه درمان‌های زیبایی و تناسب اندام است.

 

پوست و پیری

پوست ارگانی است که، برخلاف سایر ارگانهای داخل بدن، در معرض مستقیم محیط خارج قرار دارد. بنابراین تغییرات ظاهر پوست در طی روند پیری، بارزتر و مشهودتر از سایر ارگان‌های بدن است. در حالیکه در گذشته، دهه پنجم زندگی، دوران سالخوردگی محسوب می‌شد، امروزه بعلت ارتقاء استانداردهای زندگی و پیشرفت‌های علوم پزشکی، افراد در این دهه تمایل بیشتری به درمان‌های زیبایی جهت جوانسازی پوست نشان می‌دهند.

 

پوست و مزوتراپی

گاهی این موضوع نادیده گرفته می شود که پوست نیز ارگانی مانند ارگانهای دیگر است و مثل آنها نیاز به مراقبت دارد و مانند دیگر ارگانها، ممکن است بیمار شود لازم است دانش عمومی در این زمینه، که پوست نیز مانند ارگان‌های دیگر نیازمند توجه و مراقبت و عدم استفاده نادرست از آن است، ارتقا داده شود.

هر چند پوست به عنوان یک ارگان سطحی، در دسترس و قابل مشاهده بنظر می‌رسد ولی درمان آن سهل و آسان نیست زیرا تحویل دارو از سطح پوست معمولا به وسیله لایه شاخی و سفت پوست، که از ورود آب و دیگر مواد شیمیائی جلوگیری می‌کند، مهار می‌شود. داروهای خوراکی و تزریقی نیز نمی‌توانند، بدون عبور و اثرگذاری روی اعضای دیگر، مستقیما به لایه‌‎های سطحی پوست تحویل شوند. به همین دلیل بسیاری از دانشمندان حوزه پزشکی، زمان زیادی را صرف یافتن راه‌های تحویل مستقیم دارو به پوست کرده‌اند.

 

مزوتراپی راهی برای تحویل مستقیم دارو به پوست است.

مزوتراپی در حوزه پوست، مو و زیبایی در سه زمینه مهم و بسیار پراهمیت زیبایی یعنی جوانسازی پوست، مراقبت مو و لیپولیزکاربرد دارد و هر روز پروتکل‌ها و داروهای جدیدی را در جهت ارتقای نتایج درمانی به این حوزه معرفی می‌کند.

کاربرد مزوتراپی در جوانسازی پوست

مزوتراپی جوانسازی پوست مانند:

کاهش علائم پیری پوست و چین و چروک، افزایش قوام و تونیسیته پوست، رفع ضایعات پیگمانته، کلوئید، استریا، اسکارو و غیره

مزو لیپولیز مانند:

  • کاهش چربی‌‎های انباشته شده موضعی، درمان سلولیت، رفع نمای پوست پرتقالی پوست ناحیه سلولیت، کاهش چربی غبغب، از بین بردن پد چربی زیر چشم و غیره

مزوتراپی ریزش مو

مزوتراپی مراقبت مو مانند:

  • درمان آلوپسی آندروژنیک و برخی از موارد ابتلا به آلوپشی‌های غیرآندروژنیک، درمان ریزش مو، تقویت رشد مو و غیره

در واقع آن چه که باعث محبوبیت روزافزون مزوتراپی شد، اعمال درمانی آن نبود بلکه خدماتی بود که مزوتراپی توانست در زمینه پوست و زیبایی عرضه کند.

ورود روش مزوتراپی به حوزه پوست و زیبایی و ایجاد امکان تزریق موضعی مقادیر کم دارو در بین لایه‌های پوست، توانست این مشکلات را از پیش روی پزشکان بردارد و بدین ترتیب مزوتراپي به یک روش ایمن، موفق و مکمل درمان‌های جوانسازی پوست بدل شد.

در این روش انواع ویتامین‌ها، املاح، آمینواسیدها و برخي مواد شیمیایی خاص مسنقیما به درون لایه مزودرم وارد می‌‎‎شوند و با بهبود تغذیه و اکسیژن‌رسانی، منجر به ساخت کلاژن و الاستین، بهبود متابولیسم و در نهایت جوانی پوست می‌شوند.

پس از مزوتراپی جوانسازی، اغلب بیماران اظهار دارند که پوستشان لطیف، مرطوب، درخشان و روشن تر شده، قوام آن افزایش یافته و پوست آنها سفت تر از قبل به نظر می‌رسد.

 

در پایان بهتر است توجه داشته باشید:

مزوتراپي یک روش بسیار قوي در جوانسازي پوست است و مي تواند یک مکمل و گاها جایگزینی مطمئن براي بسیاري از درمان های جوانسازی مانند تزریق ژل و بوتاکس، لیفتینگ با لیزر، پیلینگ و انواع محصولات موضعی نظیر کرم‌ها و آنتي اکسیدان‌ها باشد. مزوتراپی را می‌توان براي افزایش تونیسیته و سفت کردن پوست‌های شل و آویزان در نواحی گردن، پاها، شکم، بازوها و دستها نیز بکار برد.

بهترین سن برای شروع مزوتراپی، سنین کمتر از 35 سال است. مزوتراپیست‌های اروپا درمان های جوانسازی با مزوتراپی را معمولا در سنین 30-20 سالگی شروع می‌کنند لیکن واقعیت این است که مزوتراپي در هر سنی می‌تواند سودمند باشد.

مزوتراپي پوست را می‌توان بر روی تمامی انواع پوست‌ها انجام داد. از این روش نه تنها برای درمان، بلکه برای پیشگیری از شکل‌گیری چین و چروک‌های صورت نیز می‌توان استفاده کرد.

هدف از انجام مزوتراپی جوانسازی و بازیابی زیبایی پوست صورت و گردن است. متخصصین ما در مرکز زیبایی کلینیک اکسیر برای افرادی که علاقمندند تا حالت خسته و گرفته‌ی صورت خود را برطرف کنند و پوست خود را شاداب کنند همچنین برای تمامی افرادی که متوجه اولین نشانه‌های پیری صورت و چین و چروک‌های خفیف در چهره‌ی خود شده و به دنبال روش درمانی موثر هستند، انجام مزوتراپی را توصیه می‌کنند.

انجام مزوتراپی موجی ترمیم و بهبود سلامت لایه‌ی سطحی پوست شده و میزان رطوبت و شادابی پوست را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب موجب جوان شدن پوست صورت می‌شود عناصر فعال موجود در ترکیب تزریق شده موجب سرعت دادن به روند ترمیم و بازسازی پوست شده و بافت و رنگ پوست را بهبود می‌دهند. چین و چروک‌های سطحی، لکه‌های پوستی و افتادگی پوست از جمله مشکلاتی هستند که می‌توان حتی با یک دوره‌ی درمانی مزوتراپی، آن‌ها را برطرف نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید