heart

خدمات تغذیه و رژیم درمانی

رعايت تعادل و تنوع در رژيم غذايي روزانه يكي از نكات مهم در تنظيم يك برنامه غذايي سالم است و در پيشگيري از ابتلاء و محدود كردن بيماريهاي مزمن شايع بسيار مؤثر مي باشد تعادل به معني مصرف مقادير كافي از مواد مورد نياز براي حفظ سلامت بدن است تنوع نيز به معناي مصرف انواع مختلف مواد غذايي مي باشد كه در 5 گروه اصلي غذايي معرفي شده اند . مصرف كم مواد غذايي هر يك از اين گروه ها مي تواند باعث كمبود دريافت مواد مغذي مورد نياز بدن شود و مصرف بيش از اندازه آن ها نيز سبب افزايش وزن ، چاقي و مشكلات ناشي از آن مي شود .

تغذیه بیماری های قلبی و عروقی

تغذیه بیماری های قلبی و عروقی

تغذیه در بیماری های دیابتی

تغذیه در بیماری های دیابتی

تغذیه و رژیم درمانی برای تناسب اندام

تغذیه و رژیم درمانی برای تناسب اندام

نقش تغذیه و گروه های غذایی در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

نقش تغذیه و گروه های غذایی در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

تغذیه و الگوهای غذایي در پیشگیری از بیماریهای قلبي عروقي نقش بسیار مهمي دارند. شواهد متعددی در ارتباط با سلامت قلب و عروق و عادات غذایي و میزان مصرف مواد غذایي وجود دارد.
چاقی ، اضافه وزن ، دیابت ، فشار خون بالا، افزایش چربی های خون، استعمال دخانیات و کم تحرکی از اصلی ترین عوامل ایجاد بیماری های قلبی و عروقی است . از طرفی اهمیت تغذیه و رژیم درمانی و همچنین داشتن تحرک بدنی می تواند در پیشگیری وکنترل این بیماری ها نقش بسیار مهمی داشته باشد.
در سالهای اخیر بررسيها و تحقیقاتي فراواني درخصوص گروه های غذایي مختلف و اثر آنها بر پیشگیری از بیماریهای قلبي عروقي و انجام شده است. شواهد و تحقیقات اخیر حاکي از اثرات سودمند برخي گروه های غذایي ازجمله سبزیجات ، میوه ها، حبوبات، دانه ها و مغزها، غلات، لبنیات کم چرب و ماهي در پیشگیری از بیماریهای قلبي عروقي ميباشد.
شواهد به دست آامده از بررسي های اپیدمیولوژیكي حاکي از آن است که سبک زندگي ناسالم، مصرف سیگار، عدم فعالیت فیزیكي، مصرف زیاد الكل، رژیم غذایي نادرست و نداشتن وزن ایده ال به میزان تقریبی 80 درصد ریسک بیماری های قلبي عروقي را به دنبال دارد.
چاقی و اضافه وزن ، می تواند سلامتی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد. بیماری های همچون سکته ی مغزی، دیابت، انواع سرطان و بیماری قلبی نشات گرفته از رژیم غذایی نادرست و چاقی غیر طبیعی می باشد.

نقش تغذیه در پیشگیری از بیماری دیابت

نقش تغذیه در پیشگیری از بیماری دیابت

بيماري ديابت نوع 2 يكي از معضلات عمده بهداشتي در سراسر جهان به شمار ميرود كه عوارض متعدد آن نظيرعوارض قلبي-عروقي، كليوي، چشمي و عصبي نه تنها كيفيت زندگي بيماران را شديداً متأثر ساخته بلكه به ناتوانيها و معلوليتهاي زودرس و افزايش مرگ و مير بسياري از مبتلايان منجر ميگردد.
آمار های اخیر جهانی نشان میدهند که میزان ابتلا و بروز ديابت نوع 2 سیر فزاینده ای دارد . همچنین پزشکان و محققان معتقدند كه این عارضه از جمله بيماریهای قابل پيشگيري است و ميتوان با رعایت و اصلاح شیوه زندگی از بروز آن جلوگيري نمود.
بيماري ديابت نوع 2 را برخي يك بيماري ناشي از شيوه نادرست زندگي دانسته و نيز به عنوان يك بيماري با كمبود فعاليت بدنی به شمار ميآورند. شيوع ديابت نوع 2 ارتباط نزديكي با صنعتي شدن زندگي، بهبود وضع تغذيه و افزايش اميد به زندگي دارد صنعتي شدن زندگي تغييراتي را در روش و فرآيند توليد، ذخيره و توزيع مواد غذايي از جمله افزايش مواد مغذي پرانرژي و غني از چربي در پي داشته است مطالعات اخیر در جوامع گوناگون نشانگر اين مطلب است كه افزايش استفاده از چربيهاي اشباع شده و كاهش دريافت فيبر غذايي ميتواند باعث كاهش حساسيت به انسولين و اختلال تحمل گلوكز گردد.
تبديل نوع زندگي سنتي به نوع شهري با تغيير عادات غذايي و كاهش تحرك افراد همراه بوده و احتمال ابتلا به ديابت نوع 2 را ميافزايد.

رژیم درمانی در دیابت

رژیم درمانی در دیابت

رژیــم غــذایی در درمــان بیماری دیابت نقش اساسی دارد. بــرای اجــرای رژیــم غذایی مناسـب، شـاید نیـاز باشد مقدار یا زمان مـصرف غذا و یا نوع مواد غذایی مصرفی تغییر داده شود.
از هر 10 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 معموالً 8 نفر آنها چاق هستند و نیاز به کاهش وزن دارند. پس نتیجه میگیریم که فرد مبتلا به دیابت بایـد همیشه وزن خـود را در حـد طبیعی و نرمال نگهدارد. برای تعیین وزن استـاندارد از نمودار نشاخص تـودهی بدنی یا همان BMI استفاده میشود.
اضافه وزن (چـــاقی) باعـــث ایجاد مقاومت بدن به انسولین میشود. یعنی انسولینی که بـدن میسازد (یـا تزریق میشود) برای پایین آوردن قنــد خــون کــار آیــی لازم را نخواهد داشت. این مـسئله کنتـرل قند خون را مشكل میسازد. به علاوه اضافه وزن با بالا بردن فشارخون، بیمار را مستعد بیماری کلیوی و سكته مغزی مینماید و همچنین افزایش میزان چربی خون ناشی از چاقی بیمار را مـستعد ابتلا به تـصلب شـرایین مینماید. همه افراد میتوانند با پایین آوردن وزن بدن قند خـون خـود را بهتر کنترل نموده و سالمتی خود را بهبود بخشند. شاخص توده بدنی یا همان (BMI) روشی بـرای تعیـین میـزان چاقی در افراد است.

خلاصه کلام و نتیجه گیری؛
رژیم درمانی یکی از روش قابل توجه برای کنترل وزن و مدیریت دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، تیروئید، استئوپروز، چربی خون و دیگر بیماری های مزمن است. دارو درمانی به تنهایی جهت مدیریت این اختلالات کافی نیست. جهت کنترل هر چه بیشتر این بیماری ها، نیاز به رژیم درمانی و پایش مناسب و مستمر به همراه دارودرمانی و ورزش است. این کلینیک با به کار گیری تکنیک های روانشناسی، انگیزه لازم برای همه افراد را فراهم میکند تا در نهایت با اصلاح الگوهای غذایی و رفتاری به هدف سلامتی دست یابند.

heart

سوالات تغذیه و رژیم درمانی

تغذیه و عادات غذایی نه تنها در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نقش بسزایی دارد، بلکه در روحیه خلق و خو، ، اعتماد به نفس و پیشرفت اجتماعی هر یک از ما تاثیر گذار است
کلینک اکسیر با اتکا به اصول تغذیه و رژیم درمانی نوین و با استفاده از جدید ترین متد روز دنیا بر مبنای آخرین یافته های علمی و منابع معتبر و تجربه کاری، نتایج درخشانی در ارائه برنامه تغذیه ای و رژیم درمانی از خود به جا گذاشته است.
رژیم غذایی کامل و اصولی باید شامل همه گروههای غذائی (با رعایت هرم غـذائی ) و مطـابق با سـفره ایـرانی و بر اساس علائق و فرهنگ تغذیه هر شخص طراحی و نوشته شود. پیروی از رژیم های خودسرانه و غیر علمی میتواند باعث بروز عوارض ناخواسته ای نظیر ریزش مو ، مشکلات عصبی ، ناراحتی های گوارشی ، یبوست ، خستگی مفرط و باعث ایجاد یأس و از دست رفتن اعتماد به نفس شخص گردد.

مزیت کلینیک تغذیه و رژیم درمانی اکسیر نسبت به سایر مراکز تغذیه در چیست؟
برنامه غذایی به چه صورت تنظیم میشوند؟
برنامه غذایی به چه صورت تنظیم میشوند؟
کاهش وزن مجاز در ماه چند کیلو است؟
از کجا بدانم کدام رژیم مناسب من است؟
آیا با تغذیه مناسب می توان جنسیت فرزند را تعیین کرد؟
آیا کبد چرب را می توان با استفاده از رزیم غذایی مناسب درمان کرد؟
آیا خطر بیماری های قلبی – عروقی را می توان با تغذیه مناسب پایین آورد؟
آیا رژیم های غذایی می توانند باعث افزایش قد در افراد شوند؟
heart

امکانات کلینیک قلب و عروق اکسیر

آنالیز بدن

اطلاعات بیشتر

دریافت رژیم

حضوری یا آنلاین
اطلاعات بیشتر

دستگاه های لاغری موضعی

اطلاعات بیشتر
heart

رزرو نوبت

قرارهای مراقبتهای اولیه و برخی از تخصصها

خدمات(Required)